0

Festival isključenja u 2. turskoj ligi, poznati HNL-ovac zabio pogodak

16.03.2020 22:18 | Germanijak/I.M.

Sedam golova i tri isključenja, zanimljiva je druga turska liga.

U drugoj smo ligi vidjeli dvije utakmice i čak četiri crvena kartona. U iznomno važnom dvoboju Adana je na gostovanju kod Eksiherispora svladala domaćine s čak 4:1. Tom su se pobjedom probili na 4. mjesto s 45 bodova, svega dva manje od drugoplasiranog Erzuruma koji će 29. kolo dočekati kao prvi pratitelj vodećem Hataysporu.

Pobjedu su Adani osigurali Sen i Akyuz pogocima u prvih 45 minuta, odnosno Sanuc i Kilic 'blitzkriegom' u 54. i 57. minuti, čime su ugasili nadu domaćina u preokret, koja je kratko tinjala nakon pogotka Onera u 49. minuti. Do kraja utakmice vidjeli smo po jedan crveni karton sa svake strane - Karakas kod domaćina, odnosno Zengin kod Adane.

U drugom smo današnjem dvoboju gledali obračun iz donjeg dijela ljestvice. Balikesirspor je na gostovanju kod Altinordua odigrao 1:1 te su time propustili priliku da se probiju u top 10. Ovako su ostali poziciju ispod, odnosno tri iznad današnjeg rivala. U vodstvo ih je dovelo poznato ime s hrvatskih terena  - Antonio Mršić. Bivši je igrač Splita i Zadra sigurno realizirao penal u 29. minuti za vodstvo svoje momčadi. Bio je to njegov 6. pogodak ove sezone u 22 utakmice, a dodao je i jednu asistenciju.

Ipak, da ne završi pobjedom Balikesirspora, pobrinuo se Derici, također iz penala i to u 79. minuti. Izborili su ga prekršajem Basarana, koji je za to dobio drugi žuti karton.