0

Fantastičan derbi pripao Osijeku, Mance presudio svojoj Rijeci

01.07.2020 22:59 | Germanijak/I.M.

Fantastična utakmica.

Posljednja utakmica 32. kola Prve HNL bio je derbi Osijeka i Rijeke. Utakmica na Gradskom vrtu u potpunosti je opravdala očekivanja, a završilo je pobjedom Osijeka 1:0. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Antonio Mance u 53. minuti.

Prvih 45 minuta bilo je dosta specifično. Nismo vidjeli nijedan gol, a gotovo da zaslužuje odličnu ocjenu. Igralo se fanatično s obje strane, motivacija je bila na najvišoj razini i igrači su letjeli osječkim travnjakom. Tri boda koja život znače u borbi za Ligu prvaka dovela su do toga da gledamo sjajan dvoboj u kojem napetosti, tenzija i ljepote nije nedostajalo.

Rijeka je dosta bolje otvorila dvoboj. Prijetio je Čolak u 4. minuti, a što je uprskao Andrijašević pet minuta kasnije, žalit će Riječani još dugo. Izbio je sam pred Ivušića, malo iskosa, no toliko je sporo reagirao s dodavanjem u sredinu gdje je Čolak bio sam kao duh, nikoga oko njega u radijusu od nekoliko metara. Sporost i tromost Franka iskoristio je Mile Škorić i klizećim startom spasio svoje. Nekoliko minuta kasnije iz poluvojela gađa Gorgon, ali iznad grede.

Osijek se probudio nakon 20 minuta. Mance je proslijedio loptu na desnu stranu do Ndockyta, on je vratio do Pilja koji sa osam metara u padu lijevom nogom dobro gađa, ali Pandur još bolje brani. Desetak minuta kasnije, Bočkaj je uputio centaršut, pronašao Mancea, no on je loše zahvatio loptu glavom. Nekoliko trenutaka kasnije, Bočkaj je izbacio Mancea u šansu, ovaj je prevario Pandura, ali vratnica se ispriječila. Tri minute kasnije, nevjerojatno raspoloženi Mance puca s 22-23 metra, Pandur izbija u korner. Pred kraj susreta Čolak je imao sjajnu priliku iz srca kaznenog prostora, ali Ivušić odlično brani.

Kakvih je to bilo 45 minuta. Sadržajno, bogato, borbeno...pravo je čudo da su mreže ostale netaknute.

Kako se prvi dio završio, tako je nastavak započeo. Već u 49. minuti Bočkaj prijeti, Pandur je na mjestu. Četiri minute potom – konačno gol!

Antonio Mance zabio je svojoj Rijeci! Talys je ubacio s lijeve strane, Smolčić je skrenuo loptu koja je došla do Ndockyta, a on glavom vratio u peterac gdje je Mance nadvisio Velkovskog i Pandura.

Poslije vodećeg pogotka, igra se malo primirila, no daleko od toga da se na Gradskom vrtu igrao loš nogomet. Pero Bočkaj je u 66. minuti primio dugu loptu na rubu kaznenog udarca, majstorijom izbacio Brauta, ciljao suprotne rašlje, ali zamalo preko gola.

U 74. minuti Antonio Mance propušta meč loptu. Marin Pilj je pokušao sa 18 metara, blokirao je smolčić, ali se lopta odbila točno na nogu Manceu koji je ostao sam ispred Pandura, no mladi čuvar riječke mreže je bravurom spasio svoje suigrače.

90. minuta donijela nam je i crveni karton Nine Galovića. Izgubio je živce kada je prvo dobio žuti karton zbog faula na Talysu, a potom je Marić stao u suigračevu obranu na što se Galović naljutio i odgurnuo Osijekova napadača. Sudac Duje Strukan pokazao mu je drugi žuti karton.

Ispostavilo se da to nije previše promijenilo tijek utakmice, tako da je Osijek upisao vrlo važnu pobjedu i tri boda s kojima su se probili na 3. mjesto s bodom manje od Lokomotive. Rijeka je ostala na 5. mjestu s četiri boda iza Lokosa.

(foto: Davor Javorović/Pixsell)