Europska liga: Ibričić spasio Domžale u Estoniji, nova sramota škotskog nogometa! (VIDEO)

06.07.2017 20:22 | Germanijak

U tijeku su uzvratne utakmice prvog pretkola Europske lige.

Odigrana je prva polovina uzvratnih susreta prvog kvalifikacijskog kola za Europsku ligu.

Od zanimljivijih susreta Široki Brijeg, osvajač bosanskohercegovačkog Kupa kojeg na klupi predvode Goran Sablić i Mirko Hrgović plasirali su se u drugo pretkolo tako što su sačuvali 2:0 prednost iz prve utakmice protiv kazahstanskog Ordabasyja. U gostima su poslijepodne odigrali 0:0 i tako se plasirali dalje.

Dramatičnu utakmicu odigrali su u Domžalama protiv estonske Flore. Slovenci su u prvoj utakmici pred svojim navijačima slavili s 2:0, pogocima Repaša u 77. i Žužeka u 90., što im je jamčilo miran uzvrat. No, kako je davno rekao Milan Živadinović, „2:0 je najgori rezultat“. Danas su već u 22. minute Estonci anulirali prednost Domžala iz prvog susreta golovima Beglarishvilija u 2. i Ainsalua u 22. minuti. Ipak, Domžale su se na kraju provukle golovima Firera u 40., bivšeg Hajdukovca Ibričića u 86. iz jedanaesterca te Balkoveca u 89. minuti za konačnih 2:3 i prolaz Domžala.

Nije zgorega istaknuti i novu sramotu škotskog nogometa. Nakon što su kod kuće poraženi od litvanskog Trakai rezultatom 2:1, St. Johnstone, četvrtoplasirana ekipa lanjskog škotskog Premiershipa poražena je i u uzvratu rezultatom 1:0. Sramota je još gora ako znamo da je drugoplasirana momčad poluamaterske A Lige gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje, još od 57. minute kada je drugi žuti karton dobio Klimavicius.

U drugo pretkolo prošli su i makedonski Rabotnički, koji je s ukupnih 7:0 bio bolji od Tre Penne iz San Marina, kao i Mladost iz Podgorice, koja je bila bolja od armenskog Gandzasara sa ukupnih 4:0.