0

Euro U-21: Debakl Srbije, Danska bolja od Austrije

20.06.2019 23:05 | Germanijak/V.R.

Biti će gusto u borbi za polufinala.

U prvoj, poslijepodnevnoj utakmici na U-21 Euru koje se igra u Italiji i San Marinu, protivnici hrvatske reprezentacije u zadnjoj pripremnoj utakmici, Danska, savladala je Austriju sa 3:1 i tako dala do znanja da neće izvjesiti bijelu zastavu u traženju mjesta u polufinalu, unatoč porazu u prvoj utakmici od njemačkih vršnjaka.

Krenulo je dobro za Skandinavce. Maehle je primio na lijevoj strani loptu od Bruuna Larsena, te ispremiješao austrijsku obranu i lako potkopao preko Schlagera. Bilo je to u 33. minuti.

U 47. Austrijanci izjednačuju na 1:1. Korner izvodi Horvath, a oštar ubačaj na prvu stativu dočekuje Phillip Leinhart i još oštrijim udarcem glavom šalje loptu kroz noge Iversenu.

U 73. minuti jedanaesterac za Austriju nakon prekršaja u kaznenom prostoru, no Daniel Iversen odlično brani udarac Baumgartneru i čuva Dansku u igri.

Kazna dolazi već u 77. minuti. Nakon odlične kombinatorike po desnoj strani, centaršut upućuje Skov Olsen, a Joakim Mahle doslovce koljenom zabija svoj drugi gol na utakmici i dovodi mlade Dance u vodstvo 2:1.

Zadnju sumnju u pobjedu otklanja jedan od najtalentiranijih danskih omladinaca, Andreas Skov Olsen. Austrijanci su dali sve na napad pa je danski dragulj dobio loptu u prazan prostor te, nakon što je potegao 30-40 metara, lijepo plasiranim udarcem lijevom nogom savladao Schlagera.

U večernjoj utakmici Njemačka je pregazila Srbiju sa 6:1. Nijemci su poveli već u 16. minuti. Levin Oztunali lucidnim pasom nalazi Marca Richtera kroz samu obranu suparnika, te napadač Augsburga prefrigano šalje loptu pokraj golmana Radunovića za 1:0 vodstvo. Ovim golom je Richter nagovijestio da je favorit za titulu prvog strijelca Eura.

U 30. minuti već je 2:0, a golu je opet kumovala greška Srbije. Na 40-ak metara od gola Neuhaus uzima loptu te nakon što je osvojio 15 metara šalje loptu lijevo do Richtera, on pak produžuje prema sredini gdje Gian-Luca Waldschmidt ubacuje loptu u nebranjenu mrežu.

Već je 3:0 u 36. minuti, što nikako nije izgledalo već tada dobro za naše susjede. Mora se priznati majstorski gol Waldschmidta, nakon ubrzanja negdje deset metara prije sredine terena primio je loptu u prostor i kao metak pretrčao pola igrališta, prilikom čega je vrhunski predriblao jednog igrača Srbije i silovito poentirao preciznim udarcem lijevom nogom u sam kut gola Radunovića.

U drugom poluvremenu mini-Elf kao da je malo prikočio, no u 68. minuti ipak stiže povećanje vodstva. I opet je golu prethodila smušenost reprezentativaca Srbije na sredini terena. Desetak metara unutar svoje polovice gube loptu, do koje dolazi Mahmoud Daohoud, te nakon par koraka i namještanja sa nekih 19 metara upućuje bombu koju golman Radunović jednostavno ne može zaustaviti, te je rezultat sada 4:0.

80. minuta donosi povećanje vodstva na velikih 5:0 i hattrick Waldschmidta. Na dodavanje Dahouda se sručio prema golu sa jednim braničem ispred sebe, izvodi jedan lažnjak, puca lijevom nogom snažno, no relativno po sredini. Ipak, lopta neobjašnjivo skliza kroz ruke danas neraspoloženog golmana Borisa Radunovića.

Andrija Živković smanjuje na 5:1 iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon prekršaja nad Ranđelovićem. U tom trenutku su vjerojatno svi mislili da je ovo rezultat s kojim će se otići u svlačionicu. Svi osim, po običaju, Nijemaca. Doslovno iz zadnjeg napada, osam sekundi prije isteka predviđene dvije minute nadoknade, Arne Maier, veznjak koji je naknadno ušao u igru, prima loptu iz kornera na nekih 20 metara iskosa. Nakon jednog lažnjaka, plasira loptu ponovo u lijevi gornji kut Radunovića.

Na ljestvici sada Srbija ima maksimalnih šest bodova, slijede je Danska i Austrija s po tri, dok je Srbija uvjerljivo zadnja bez bodova na kontu. U zadnjem kolu igraju Srbija i Danska, te Njemačka i Austrija.