0

Dva komada Freiburgu: Kramarić nastavio trpati nakon tri utakmice posta (VIDEO)

26.01.2019 17:25 | Germanijak

Najnovija žrtva mu je bio Freiburg.

U pet popodnevnih utakmica Bundeslige za nas je bila najzanimljivija ona između Freiburga i Hoffenheima koja je završila s 4:2 pobjedom gostiju za koje je dva pogotka zabio Andrej Kramarić.

Hrvatski reprezentativac zabio je svoj sedmi i osmi bundesligaški gol u tekućoj sezoni, a uz pet komada koje je dao u Ligi prvaka sad ih ima ukupno 13 kraj svog imena u svim natjecanjima za Hoffenheim.

Prošli  mjesec Andrej je oborio vlastiti rekord zabivši u devet uzastopnih utakmica po gol za klub i reprezentaciju, ali uoči zimske pauze upao je u malu krizu, ako se to uopće tako može nazvati, ne zabivši u tri uzastopne utakmice.

Protiv Monchengladbacha, Werdera i Bayerna njegovi su topovi mirovali, ali danas protiv Freiburga se vratio u golgetersku formu.

Goste je u prednost doveo brazilski vunderkind Joelilton, a gol su si sami skuhali braniči Freiburga baš na strani na kojoj je pritiskao Kramarić. Do poluvremena domaćin je izjednačio, ali u nastavku je krenuo Kramarić šou. Najprije je u 59. zabio iz najstrože kazne za 2:1, a za 3:1 zabio je u 72. nakon sjajne akcije gostujućih nogometaša.

Freiburg je potom smanjio i vratio nadu u spas, ali im je sudbinu zapečatio Karem Demirbay pogotkom u 86. za konačni rezultat.

Borussia Dortmund učvrstila je prvo mjesto (i pobjegla Bayernu na devet bodova prednosti, uz utakmicu više) svladavši Hannover s 5:1. Pogotke za Dortmunđane zabili su Achraf Hakimi, Marco Reus, Mario Gotze, Raphael Guerreiro i Axel Witsel, a počasni pogodak za goste zabio je Marvin Bakalorz.

Bayer Leverkusen upisao je važnu 3:0 pobjedu na gostovanju kod Wolfsburga za kojeg je Josip Brekalo ušao u igru u 63. pri rezultatu 2:0 za goste. Borussia Monchengladbach je pak nastavila lov za Bayernom pobijedivši na domaćem terenu Augsburg s 2:0.