0

Dortmund preokrenuo Koln za nove bodove na startu

23.08.2019 22:37 | Germanijak

Žuti stroj nastavlja berbu bodova.

Odigrano je drugo kolo njemačke Bundeslige između Kolna i Borussije Dortmunda, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 1:3.

Domaćini su poveli u 29. minuti nakon kornera golom Drexlera, koji se sjajno snašao na drugoj vratnici i odbijanac spremio u gol gostiju.

U drugom poluvremenu Borussija je bacila sve snage u napad u nastojanju da se vrati iz rezultatskog deficita, a to im je uspjelo u 70. minuti kad je Sancho primio loptu u šesnaestercu domaćina i preciznim udarcem matirao vratara Horna.

Gosti se nisu zadovoljili samo s jednim pogotkom te su nastavili opsadu domaćeg gola, a to im se isplatilo u 86. minuti kad preko Hakimija preokreću rezultat u vodstvo 1:2. Dortmund je odigra sjajnu akciju po desnom boku te su malonogometnim dodavanjima izbacili Piszczeka, koji je sjajno ubacio na glavu Hakimija.

Do kraja susreta smo vidjeli još jedan gol u mreži domaćina i potvrdu pobjede gostiju. Koln je u 94. minuti pokušao doći do izjednačenja, no obrana Borussije je iznjela loptu sa svoje polovice i izbacila Sancha, koji je ušao u kazneni prostor te nesebično asistirao Alcaceru kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol za konačnih 1:3.