0

Dinamo u uzbudljivoj utakmici pobijedio Hajduk u finalu Kupa

19.05.2017 14:57 | Germanijak

Dinamovi kadeti su 'osvetili' pionire.

Dinamo – Hajduk 1:1. To je rezultat nakon prve dvije utakmice finala Kupa Hrvatske za mlađe kategorije koje se igraju u Ludbregu. Nakon što su u prvoj utakmici s 3:1 slavili Hajdukovi pioniri, u drugoj su pobjedu (3:2) upisali Dinamovi kadeti.

U zanimljivoj utakmici, koja se igrala 2 x 40 minuta, prvi gol pao je već u 5. minuti. Hajdukov Šego je sjajno osvojio jednu loptu, prevario svojeg čuvara i postigao gol. Nakon primljenog gola, Dinamovci su bili bolja momčad, ali nisu uspjeli postići gol sve dok Blagaić nije skrivio jedanaesterac, a Košir ga realizirao.

S 1:1 se otišlo na poluvrijeme, a utakmica je de facto odlučena u 47. minuti kada je Hajdukov napadač Krelovac dobio crveni karton. On je u jednom trenutku srušen na pod, tražio je prekršaj, a zbog prigovora mu je sudac pokazao izravan crveni karton.

Tek dvije minute nakon toga uslijedila je kazna. Lijep gol iz slobodnog udarca postigao je Marin i tada je izgledalo da je Dinamo odlučio utakmicu. No, gol i igrač zaostatka nisu omeli Hajdukovce. Blagaić je u 57. izjednačio nakon ubacivanja Verse i velike greške Dinamove obrane koja nije pratila strijelca.

Dinamo je opet poveo u 63. minuti golom Šipoša, a veliku priliku za novo izjednačenje propustio je Hajdukov Bajić u 74. minuti. On je izašao sam ispred vratara, imao i suigrača kojeg je mogao uposliti, ali se odlučio sam probati zabiti gol i to učinio jako traljavo tako da je ostalo 3:2 za Dinamo.

(Foto: gnkdinamo.hr)