0

Dinamo u izmijenjenom sastavu do boda u Gradskom vrtu

09.08.2019 21:54 | Germanijak

Domaćin je bio bliže pobjedi.

U Gradskom vrtu je odigrana utakmica četvrtog kola HNL-a između Osijeka i Dinama, koja je završila bez pobjednika 0:0.

Dinamu je ovaj derbi došao u ne baš najboljem trenutku prije uzvrata u Budimpešti pa je Bjelica bio prisiljen odmarati neke prvotimce. Od početka utakmice Dinamo je prepustio igru Osijeku te svoju priliku čekao iz kontranapada i to im se skoro isplatilo u 31. minuti, kad je Majer proigrao Gavranovića, ali je vratar u situaciji 1 na 1 izašao kao pobjednik, na odbijanac je naletio Atiemwen, no puca iznad vrata. U 37. minuti Atiemwen promašuje gotovo nemoguće, ili bolje reći Ivušić mu fenomenalno brani. Moro je ubacio, a napadač s par metara pogađa vratara te se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

Na početku drugog poluvremena Dinamo je podigao razinu igre te zavladao terenom. No, prvu veliku priliku su imali domaćini. U 59. minuti Bočkaj je oštro ubacio , lopta se nekako odbila do Šorše, koji u padu puca, ali Livaković pokazuje svoju klasu. Nakon prilike, domaćini ponovno preuzimaju igru te u 63. minuti ponovno imaju priliku, međutim Bočkajev udarac završava u bloku. Samo dvije minute kasnije Mance bježi obrani gostiju, no njegov udarac završava pored vratnice. Do kraja susreta smo vidjeli još par pokušaja s jedne i druge strane, međutim rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila bez golova.