0

Dinamo rutinski svladao Rijeku, Olmo zabio u vjerojatnom oproštaju od Maksimira (VIDEO)

18.12.2019 19:48 | Germanijak/I.A.S.

Odlična izvedba izabranika Nenada Bjelice.

Zadnju utakmicu u jesenskom dijelu HNL-a danas su na Maksimiru odigrali Dinamo i Rijeka. Utakmica je završila rezultatom 3:0, a strijelci pogodaka bili su Dani Olmo (9'), Mislav Oršić (17') i Bruno Petković (56').

Od samog početka bilo je jasno kako je sastav Nenada Bjelice u mislim imao samo jednu stvar – pobjedu. Domaći sastav bolje je otvorio utakmicu, a nagradu za bolje prikazanu igru na terenu okrunili su već u devetoj minuti.

Petković je jednim potezom izbacio cijelu riječku obranu, lopta je došla do Gojaka koji odigrava povratnu loptu za natrčalog Olma, a on sa sedam-osam metara ne griješi pa tako Dinamo vodi nakon svega devet minuta.

Svega tri minute nakon primljenog pogotka zaprijetili su i gosti. Acosty je povukao kontru i uposlio Andrijaševića, ali njegov prizemni udarac lako brani Livaković.

U 17. minuti već je 2:0. Gosti nisu uspjeli dobro očistiti jedan ubačaj dinamovih igrača, lopta dolazi do Oršića koji sa 15-ak metara odlično gađa i šalje loptu iza leđa Andreja Prskala.

U nastavku prvih 45 minuta valja istaknuti dvije dobre prilike Čolaka (24', 42'), kao i pokušaj Mislava Oršića iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi, ali promjena na semaforu nije bilo pa se tako na predah otišlo s rezultatom 2:0.

Drugo poluvrijeme krenulo je u nešto sporijem ritmu, a prva ozbiljnija prilika bio je ujedno i pogodak. Raspopović je zakasnio u jednom startu na loptu te po nogama zakačio Kadziora, a glavni sudac odmah pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Bruno Petković koji silovito gađa i povećava prednost svoje momčadi na 3:0.

U nastavku drugog poluvremena praktički nije bilo nikakvih zbivanja na terenu. Dinamo je prepustio sredinu terena gostima, ali oni nikako nisu uspjevali pronaći pukotine u obrani domaćeg sastava.

Valja istaknuti i pomalo čudne odluke trenera Rijeke da u igru uvede Iglesiasa, dok je Vuk kao velika nada ostao na klupi iako bi za njega ova utakmica bila od velikog značaja.

Za kraj ističemo kako je u 85. minuti igru napustio i Dani Olmo, a prema svemu sudeći ovo bi mogla biti  njegova posljednja utakmica u modrom dresu.

Usprkos visokom porazu Rijeka nije izgledala toliko loše kao u prvom međusobnom dvoboju ovih dvaju momčadi od kako je Simon Rožman preuzeo kormilo riječkog prvoligaša, a treba naglasiti kako je Dinamo sve svoje prilike konkretizirao dok je Rijeka po tom pitanju ostala bez ikakvog učinka.

Dodajemo za kraj kako je ovo bila zaostala utakmica 6. kola prve HNL, a sljedeću natjecateljsku utakmicu obje će momčadi odigrati u veljači sljedeće godine.