0

Dinamo 20. put prvak Hrvatske

19.04.2019 20:41 | Germanijak

Bjelica i društvo pobijedili su Slaven Belupo u gostima i šest kola prije kraja okrunili se novim naslovom prvaka.

Dinamo je pobijedio Slaven Belupo golom Amera Gojaka 1:0 u 30. kolu Prve HNL i šest kola prije kraja potvrdio svoj 20. naslov prvaka od kad je hrvatske samostalnosti.

Novi-stari prvak Hrvatske nije djelovao sigurno na startu utakmice, zapravo obje su momčadi bile poprilično sterilne pa u uvodnih 15-ak minuta nije bilo ni jedne izglednije prilike, ma ni udarca po golu. Najzanimljivije što se u tom dijelu utakmice dogodilo bilo je Bjeličino bijesno napucavanje lopte radi jedne dvojbene odluke suca radi čega je upozoren od strane ljudi u crnom.

U 25. minuti Modri su sastavili nešto smisleno pred golom Slavena, Kadzior je prošao po desnoj pa vratio povratnu na Gojaka, njegov udarac sretno se odbio u rašlje, ali Filipović je majstorski reagirao i izvadio loptu ispod prečke.

Jedini koji je nešto igrao u prvom dijelu za Modre bio je Amer Gojak, a novi prvak Hrvatske djelovao je nezainteresirano. Jedno takvo opuštanje Slaven je umalo kaznio u 44. minuti. Mateus je dobio loptu na ivici šesnaesterca u dobroj prilici za gol, ali opalio je pokraj okvira.

Dinamo je ipak mogao slomiti Slaven u smiraju prvog dijela, Petković je primio loptu u šesnaestercu, lopta se odbila od golmana i otkotrljala se prema golu, ali na žalost Dinamova napadača nije ušla.

No, ono što su propustili pri kraju prvog dijela, iskoristili su pri početku drugog, Petković i Gojak odigrali su fantastičan dupli pas na desetak metara od gola, a bh.reprezentativcu pripalo je zadovoljstvo završiti tu akciju, veznjak Dinama rutinski je primio loptu i probio mrežu za 1:0.

Bjeličin tretman pod poluvremenom urodio je plodom jer su se nezainteresirane plave bluze u nastavku vratile preporođene. U 54. minuti okvir gola sačuvao je neizvjesnost u susretu, Dani Olmo opalio je s 20-ak metara iskosa, ali skliznula je sa stative i otišla izvan igre.

Situacija na terenu potom se malo smirila, ali domaćini su bili bezopasni, tek nekoliko puta zaprijetili su iz daljine, a među istaknutijim pokušajima bili su oni Čanađije i Dolčeka 20-ak minuta prije kraja.

Plavi su u posljednjih 20-ak minuta znalački sačuvali prednost te utakmicu zaključili s dovoljnih 0:1. Tim rezultatom Dinamo je skočio na 79 bodova, 23 više od Rijeke i utakmicu više, a kako prvi pratioc na tablici, Rijeka može osvojiti samo 21 bod, pobijedi li svih sedam utakmica do kraja sezone, Modri su i matematički osigurali novi naslov prvaka.