06.08.2019 21:55 | Germanijak

Modri u najjačem sastavu dočekuju Mađare.

DINAMO – FERENCVAROŠ 1:1

>>>ODIGRAJ UŽIVO DINAMO - FERENCVAROŠ

90+4' Sudac je odsvirao kraj utakmice.

90+2' Majer je opet ubacio oštru loptu, no Modri nisu iskoristili gužvu u kaznenom prostoru.

90' Četvrti sudac je označio da će se igrati još četiri minute.

89' Velika prilika za Dinamo. Majer je ubacio oštro iz slobodnog udarca, ali na drugoj vratnici Oršić nije uspio spremiti loptu u prazan gol.

81' Velika prilika za Dinamo. Olmo je pucao lijevom nogom s ruba šesnaesterca, vratar gostiju na kratko odbio, no Gavranović nije uspio spremiti otpadak.

78' Sjajan prodor Stojanovića, prošao je do korner crte te poslao oštru loptu, no gosti su očistili opasnost.

76' Treću promjenu je napravio Bjelica, Gavranović je ušao umjesto Petkovića.

72' Majer je primio loptu na 18 metara, ušao par koraka te uputio udarac, no lopta završacva pored vrata.

69' Izmjene kod Modrih, umjesto Hajrovića na terenu je Majer, a umjesto Gojaka na terenu je Moro.

67' Olmo je pokušao udarcem iz vana, no rezultat se ne mijenja.

65' Kakva prilika za Dinamo. Oršić je ubacio, obrana gostiju katastrofalno reagirala i lopta dolazi do Hajrovića, koji sa osam metara pogađa vratnicu.

60' GOOOOL Ferencvaroš je iskoristio loše otvaranje Dinama. Gosti su preko krila vratili povratnu loptu za Nguena, koji oštro puca, a Livaković brani, no lopta sjeda Siegeru na glavu, a on je posprema u gol za 1:1.

53' Signevich je prvi požutjeli igrač u drugom poluvremenu, gostima je to već četvrta javna opomena.

52' Mađari su prvi zaprijetili, no opet je korner najviše što su dobili.

48' Na tribinama Maksimira je 14.283 gledatelja.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' Sudac je odsvirao kraj prvog dijela. Dinamo kontrolira utakmicu, šteta što nisu uvjerljivije otišli na odmor.

45+1' Petković i Hajrović su ukrali loptu Mađarima, Izet je ušeo u škazneni prostor uputio prizemni udarac, no vratar gostiju odbija loptu u još jedan korner.

45' Napokon neka uzbuđenja. Dinamo je povezao četiri kornera za redom, no rezultat se ne mijenja. Modri ima potpunu kontrolu utakmice.

28' Ademi je nespretno startao rukama na Nguena i sudac je dosudio opasan slobodnjak za goste, no obrana Dinama je očistila opasnost.

16' Ferencvaroš je po prvi put stigao pred Dinamov gol, no s tim izletom više od kornera nisu dobili.

13' Dinamo je odigrao brzi protunapad, Hajrović je izbacio Gojaka, koji lažnjakom izbacuje protivnika, no puca loše.

7' GOOOOOL.Kakav je majstor Dani Olmo. Oršić je ponovno prošao po strani, ušao u sredinu i petom ostavio loptu za Olma, koji prodaje tunel Siegeru te matira gostujućeg vratara za 1:0.

5' Dinamo ponovno pokušava udarcem iz vana. Petković se sjajno oslobodio svog čuvara i pucao, ali malo preko gola.

4' Prvi žuti karton za goste. Siger je startao na sredini terena te prekršajem zaustavio Olma.

3' Fantastičan udarac Olma s ruba šesnaesterca, no gostujući vratar je na visini zadatka.

1' Sudac Raczkowski je dao znak za početak utakmice.

********************************************

UOČI UTAKMICE:

18:40 STIGLI SASTAVI

Dinamo će večeras od 20 sati ugostiti Ferecvaros u prvom dvoboju trećeg pretkola kvalifikacija z Ligu prvaka. Dvomeč je to koji odigurava jesen u Europi i usput nudi priliku da se protiv boljeg iz ogleda Rosenborga i Maribora izbori grupna faza Lige prvaka.

> ODIGRAJ Dinamo - Ferencvaros

Dan prije utakmice, stigla je sjajna vijest za Modre. Dominik Livaković potpisao je novi ugovor te i dalje ostaje prvi čuvar maksimirske mreže. „Prošla nam je sezona bila jako lijepa i to je sigurno jedan od razloga što sam potpisao. Nadam se da će nam i ova biti barem jednako uspješna“, obrazložio je svoje razloge potpisa, a zadovoljan je bio i Nenad Bjelica:

„Velika je stvar što reprezentativni vratar, u ovom trenutku najbolji hrvatski golman, ostaje u našim redovima i što će nam pomoći da pokušamo ostvariti naše ciljeve. Iznimno je važan dio momčadi, ne samo zbog igračkih nego i ljudskih kvaliteta.“

Večerašnji dvoboj i općenito dvomeč protiv mađarskog prvaka, izuzetno je bitan i jer je jučerašnjim ždrijebom odlučeno da će poraženi iz ovog duela imati jako težak posao u play-offu za Europsku ligu.

IFrameŠto se tiče večerašnjeg ogleda, Bjelica izuzetno respektira Mađare. „Ferencvaros je u ove četiri utakmice koje smo pogledali pokazao zavidnu razinu forme. Pokazali su da su u ofenzivnom dijelu vrlo nepredvidiva momčad s vrlo dobrim bočnim igračima koji jednom individualnom akcijom mogu riješiti utakmicu“, tvrdi strateg Plavih, a usput dodaje i ponešto o njihovim najjačim adutima:

„Iznimno su opasni u prekidima. Igraju vrlo tvrdo, u sredini veznoga reda imaju dvojicu igrača koji su visoki gotovo 190 cm i pritom su fizički jaki i dobro igraju. Općenito su vrlo agresivna momčad, ali s druge strane, pokušavaju kroz dobru igru doći do željenog rezultata. Takav Ferencvaros očekujem i u utorak. Najvažnije je kakvu ćemo mi energiju imati, a siguran sam da ćemo biti na stopostotnoj razini.“

> SPECIJALI Dinamo - Ferencvaros

Što se tiče izostanaka, kod Zagrepčana je stanje bolje nego protiv Saburtala, no i dalje postoje određeni problemi. Neće nastupiti dvojac Dilaver – Theophile Catherine, kamen temeljac prošlosezonske granitne obrane. Za Dilavera postoji šansa da neće biti spreman niti za uzvrat, no još treba pričekati potpunu dijagnozu. Također, zbog ozljeda neće biti niti Moharramija te Andrića.