0

Dinamo demolirao Ferencvaroš za korak do skupina Lige prvaka (VIDEO)

13.08.2019 21:51 | Germanijak/M.N.

Fantastična partija Modrih u Budimpešti.

Odigrana je uzvratna utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka između Ferencvaroša i Dinama, u kojoj su Modri fantastičnom predstavom pobijedili rezultatom 0:4 te izborili dvoboje s Rosenborgom u play – off rundi kvalifikacija.

Dinamo je sjajno otvorio utakmicu, konstantno su pritiskali domaćine te pokušavali što prije doći do pogotka. Ferencvaroš se odlučio, kao i u prvoj utakmici, na kontra napade, a u prvih 10-tak im je čak i taktika upalila, jer je neugodni Nguen par puta pobjegao obrani Modrih, ali bez uspjeha.

Dinamo je svoju bolju igru naplatio u 16. minuti, kad je Ademi doveo Modre u vodstvo. Oršić je odigrao loptu za Olma, koji je sjajno vidio utrčalog Ademija te ga majstorski upošljava, a Dinamova radilica izlazi oči u oči s vratarom te ga sigurno matira za vodstvo 1:0.

Nakon gola, Dinamo nastavlja pritiskati domaćina, koji u slijedećih 10-tak minuta djeluje potpuno izgubljeno, ali Modri ne dolaze do povećanja vodstva. U zadnjih 10 minuta poluvremena, Ferencvaroš je malo povezao redove te par puta zaprijetio Livakoviću, no na odmor se otišlo rezultatom 0:1.

Dinamo je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i već nakon dvije minute povećao prednost. Oršić je oduzeo loptu na sredini terena, sjajno prošao pored Blažića te odigrao povratnu loptu za Petkovića, koji matira Dibusza za 0:2.

Samo osam minuta kasnije, Dinamo dolazi do novog gola. Ademi i Olmo su odigrali dupli pas, a Španjolac je akciju završio preciznim udarcem u donji kut vratara domaćih za 0:3.

U 68. minuti domaćini zarađuju crveni karton, čime nestaje i posljednja nada Zeleno –bijelih, ako je i postojala. Čivić je na sredini terena izgubio skok s Petkovićem , ali je pri tom još i udario laktom Dinamovog napadača te zasluženo dobio drugi žuti karton.

Modri su nastavili dominirati terenom, a u 78. minuti dolaze do novog pogotka. Lovro Majer je uputio bombu s preko 25 metara, Dibusz loše reagira te odbija loptu do Gojaka, koji preciznim udarcem postiže gol za 0:4.

U 88. minuti jedanaesterac za Dinamo. Majer je iznio loptu iz obrane, uposlio Oršića, koji se sjurio u kazneni prostor, ali ga obrana domaćih ruši i sudac pokazuje na kazneni udarac. Petković je preuzeo odgovornost, no poslao je loptu preko vrata i spasio domaćina od petarde.

Dinamo je ovom pobjedom izborio posljednju kvalifikacijsku rundu za Ligu prvaka protiv Rosenborga. Prva utakmica je već u srijedu na Maksimiru.