0

Devet golova, nekoliko preokreta i dva crvena kartona – prvak teškom mukom do pobjede

11.10.2018 10:39 | Germanijak/N.R.

Odličan nastup Šibenčana.

U posljednjoj utakmici 1. kola 1.HMNL makarsko Novo Vrijeme teškom je mukom svladalo šibensku Crnicu koja je u Makarsku stigla bez dva ponajbolja igrača. Utakmica je bila prava promocija futsala, gledatelji su na kraju mogli vidjeti devet pogodaka, nekoliko preokreta i dva crvena kartona.

Novo Vrijeme je prošli vikend izborilo Top 16 Lige prvaka, a u subotu ih već očekuje zagrebački Dinamo na domaćem terenu. Crnica je stigla na megdan prvaku bez teško ozlijeđenih Marinka Šamije i Ante Mijata, ali to je nije pokolebalo i u 14. minuti gosti dolaze do prednosti autogolom Dudua.

Već u sljedećoj minuti Josip Vukčević poentira za neočekivanih 2:0 gostiju da bi do poluvremena Novo Vrijeme izjednačilo pogocima Marina Musinova i Vedrana Kazazića. Potonji je u prvoj minuti nastavka doveo Makarsku do vodstva i prvog preokreta na utakmici.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, Vukčević u razdoblju od 27. do 29. minute zabija dva pogotka i Šibenčani ponovno vode.

Teo Strunje bacio je sve karte u napad, u 29. Duje Bajrušović pogađa za 4:4, a pobjedu Makaranima i treći preokret na utakmici donio je Eduardo tri minute prije kraja.

No, Eduardo je ubrzo nesportski startao na suparničkog igrača, došlo je do naguravanja te je sudac isključio Eduarda i Kazazića s makarske strane te trenera Mladena Pericu Štrlu sa šibenske.

Novo Vrijeme će tako dočekati Futsal Dinamo bez dva ponajbolja igrača, a Plavima se vraćaju Vedran Matošević i Jakov Grcić. Iza Crnice je odlična utakmica, a prve bodove tražit će za vikend na domaćem terenu protiv Vrgorca.

(Foto: Novo Vrijeme)