Ćorić pometen u prvom kolu Australian Opena, Martić rutinski u drugo kolo

20.01.2020 07:39 | Germanijak

Polovičan uspjeh hrvatskih predstavnika u prva dva nastupa inicijalnog dana Australian Opena.

S ovim ponedjeljkom počeo je prvi Grand Slam sezone, Australian Open.

Nažalost, Hrvatska je ostala bez prvog predstavnika i najbolje rangiranog našeg tenisača po ATP-u. Sam Querrey svladao je hrvatskog predstavnika Bornu Ćorića u prvom kolu s 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:4.

U prvom setu Amerikanac je napravio brejk u šestom gemu, došavši do vodstva od 4:2, nakon što je Ćorić stigao 0:40. Protivnik je do kraja seta zadržao oduzeti servis prednosti i slavio u prvom.

Drugi set je odmah krenuo obeshrabrujuće jer je Borna u prvom servis-gemu dozvolio brejk. Kod 2:1 za Amerikanca i sâm Ćorić je napravio brejk te izjednačio na 2:2, no odmah u petom gemu dozvoljava Querreyu još jedan oduzet servis, koji je mirno priveo i drugi set kraju u svoju korist rezultatom 6:4.

U trećem se setu naš prvi reket držao do 4:4, a onda ponovno gubi servis, i to sa svega jednim osvojenim poenom u gemu. Querrey je servirao za meč i iskoristio priliku osvojivši gem bez izgubljenog poena.

Tako je naš tenisač kao 25. nositelj odmah ispao i ne baš sretno započeo sezonu. U trenucima pisanja bi Marin Čilić trebao izići na teren, no još se čeka.

Splićanka Petra Martić je dobro započela turnir, pošto je u prvom kolu ženskog turnira glatko svladala kvalifikanticu Christinu McHale s 2:0, po setovima 6:3, 6:0.

Naša tenisačica, inače 13. nositeljica, oduzela je servis Amerikanki u četvrtom gemu prvog seta, što je bilo dovoljno za ugodno privođenje njegovom kraju.

U drugom setu protivnici nije dala promil šansi, te je s po tri brejka i osvojena vlastita servisa slavila bez predanog gema.

U drugom će kolu Martić igrati protiv Nijemice Julije Goerges koja je slavila nad Slovakinjom Viktorijom Kuzmovom.