0

Čilić teže od očekivanog doveo Hrvatsku na korak od finala u Madridu

06.03.2020 22:30 | Germanijak/I.G.

I drugi meč protiv Indijaca otišao je na našu stranu.

Nakon što je Borna Gojo preokretom slavio protiv Prajnesha Gunneswarana, i Marin Čilić je ostvario pobjedu protiv drugog indijskog tenisača, Ramumkara Ramanathana. Iako teže od očekivanog, 'Čila' je slavio sa identičnih 7-6 (10:8), 7-6 (10:8) i tako doveo hrvatsku do praga plasmana u finalni dio turnira Davis Cupa koji će se igrati u Madridu od 23. do 29. studenog.

Marin je bio samouvjeren na svom servis gemu, Ramanathan, inače 182. igrač svijeta, uhvatio je tek četiri poena na servis Međugorca do tie-breaka. S druge strane, Indijac je bio jako dobar na svom servisu, čvrst i nepokolebljiv te je dogurao sve do 13. igre gdje je čak imao i set loptu.

Ipak Marin je ostao pribran, uspio izvući taj mini-break i uz nekoliko odličnih asistencija od hawk eyea, uspio je doći do prvog seta sa 10:8 u prvom setu.

Kako je završio prvi, tako se nastavio i drugi. Izjednačena igra u kojoj oba tenisača vrlo samouvjereno drže svoje servise. Ipak, koncentracija je pala obojica, pa su i Ramanathan i Čilić dobili prilike za ugroziti suparnika.

Rahmanathan je imao čak tri break lopte, bilo je vrlo napeto, ali Čilić se ponovno uz hawk eye provukao osvojivši svoj servis. S druge strane, danas 37. igrač svijeta imao je tek jednu break loptu pri rezultatu 4:4, mogao je prelomiti i zaključiti ovaj susret, ali Ramumkar Ramanathan nije se predavao tako lako.

Štoviše, i drugi set je stigao do tie-breaka, gdje je prvi do mini breaka ponovno stigao Indijac. Negodovao je često Ramumkar zbog Čilićevih predugih priprema za servis, ali uzaludno. Potrajala je 13. igra i ponovno se zaustavila na istom mjestu kao i u prvom setu.

Čila je servirao, rezultat je bio 9-8 u tie-breaku,  a nakon ponovljenog poena, Čilić odlično servira i priprema poen za egzekuciju, koja je u konačnici stigla od Indijca koji je lopticu poslao u aut.

Sjajan dan hrvatske Davis Cup reprezentacije tako je okrunio Čilić svojom drugom pobjedom nad Ramanathanom, kojega je svladao u Puneu prije dvije godine.

Dva meča, dva boda za Hrvatsku protiv Indije, a u subotu nas čeka finiš nadamo se već u parovima koji se igraju prvi. Ako tu uzmemo pobjedu, prolazimo u finale, ako ne dobijemo Paesa i Boppanu, tu su Čilić i Gojo da dovrše posao.