0

Čilić se oprostio od US Opena

03.09.2019 08:02 | Germanijak

Rafael Nadal se pokazao kao nepremostiva prepreka.

Marin Čilić se porazom od Nadala rezultatom 3:6, 6:3, 1:6, 2:6 oprostio od posljednjeg ovosezonskog Grand Slama.

U prvom setu Marin je dva puta gubio svoj servis, dok je Nadal samo jednom te je uzeo prvi set 3:6.

Drugi set Čilić je odradio na vrhunskom nivou, ne dopustivši svom protivniku ni jednu break loptu, a samo jedan loš servis gem Rafe mu je bio dovoljan da uzme set rezultatom 6:3 i vrati rezultatski deficit.

Međutim, u trećem setu Marin je izgubio kvalitetu servisa te je dopustio svom protivniku da se prošeta do kraja seta. Čilić je sva tri svoja servis gema odradio jako loše i dok je u prvom spasio dvije break lopte, u drugom i trećem nije bio ni blizu te je Nadal uzeo treći set rezultatom 1:6.

Na početku posljednjeg seta Marin je izgubio prva dva svoja servis gema i tu je priči bio kraj. Do kraja je Nadala odradio svoje servis gemove i zaključio zadnji set rezultatom 2:6.

Rafael Nadal u četvrtfinalu igra Schwartzmana, koji je sjajnom igrom izbacio Zvereva rezultatom 3:1 u setovima.