0

Čilić maratonskom pobjedom do trećeg kola Australije

22.01.2020 09:23 | Germanijak

Marin je pokazao mentalnu snagu te sjajno krenuo meč na svoj mlin.

Marin Čilić je u drugom kolu prvog Grand Slama sezone slavio protiv Benoita Pairea rezultatom 6:2, 6:7, 3:6, 6:1, 7:6.

Hrvatski tenisač je u prvom setu prvi ispustio svoj početni udarac, ali je do kraja čak tri puta odzeo protivnikom te je poveo 6:2.

U drugom setu Čilić prvi dolazi do break lopte, no u servisu za set gubi koncentraciju i vraća protivnika u meč te se igra Tiebreak. U trinaestoj igri Međugorac ponovno prvi uzima servis protivnika, ali ne uspijeva zadržati svoj i Paire sa dva oduzeta servisa poravnava rezultat.

Treći set je bio dosta nervozan s obeje strane, što se najbolje očitavalo u servis gemovima koji su konstantno bili u opasnosti. Međutim, francuz je svoje spasio, dok Čilić svoj jedan nije i Paire je poveo 1:2 u setovima.

No, Marin četvrti set odigrava maestralno i za samo 27 minuta i bez ikakvih izgleda za protivnika poravnava na 2:2.

Zadnji, peti set je bio i najduži na meču. Oba tenisača su uspijevala zadržati svoje servise, a zanimljivo da je jedinu break priliku imao Paire. Ponovno je igra otišla u tiebreak, ali u njemu Francuz nije imao baš nikakve šanse te je uzeo samo tri poena.

Marin Čilić u šesnaestini finala čeka boljeg iz dvoboja Mmoha i Bautiste.

Pogledajte TEČAJEVE Germania Sport kladionice.