0

Čile pobijedio Hrvatsku nakon izvođenja jedanaesteraca - Livaković spašavao, Andrijašević zabio

11.01.2017 15:09 | Germanijak

Hrvatska je izgubila u polufinalu China Cupa od Čilea.

Prvu utakmicu u 2017. godini hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je u kineskom Nanningu i izgubila. Čile je u polufinalu China Cupa bio bolji nakon izvođenja jedanaesteraca i tako izborio finale ovog natjecanja koje se igra u nedjelju. Tada će Čile igrati protiv Islanda dok će dan ranije Hrvatska protiv domaćina Kine igrati utakmicu za treće mjesto.

Što se dame utakmice tiče, Čile je bio bolji većim njenim dijelom i samo je raspoloženi Lilavković spasio Hrvatsku od teškog poraza. Golman Dinama je bio nemoćan pri sjajnom udarcu kojim je Pinares u 19. minuti doveo Čile u vodstvo, ali je nakon toga imao nekoliko sjajnih obrana. U prvom poluvremenu zaustavio je dva opasna udarca, a pravu je 'eksploziju' doživio u drugih 45 minuta utakmice.

Obranio je Livaković u 47. udarac Pinaresa, a u 71. i 74. sjajno zaustavio Vargasa koji je morao barem jednu od ove dvije akcije završiti pogotkom. Međutim, u obje je Livaković bio koncentriraniji od njega, a pri drugoj akciji je novo slavlje Čileanaca spriječila i sebičnost Vargasa.

Te su obrane očigledno motivirajuće djelovale na hrvatske nogometaše. Većim dijelom utakmice nismo pokazali puno, uglavnom je nešto pokušavao Andrijašević, a u posljednjih 15-ak minuta imali smo nekoliko odličnih šansi, a postigli smo i jedan gol.

U listu strijelaca se upisao spomenuti Andrijašević, uz Livakovića naš najbolji igrač. Akciju je u 77. minuti započeo Antolić koji je odlično uposlio Tudora na desnoj strani našeg napada. Hajdukov igrač je odmah proslijedio loptu u sredinu, a Andrijašević je lijepim udarcem 'iz prve' pogodio u Toselijevu mrežu.

Nakon toga je Hrvatska imala terensku nadmoć, ali od gola nije bilo ništa. Ostalo je 1:1 te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Kod njih su svi Čileanci bili sigurni dok je Antoliću i Mariću udarce zaustavio Toseli.