0

Burnley u kaotičnoj utakmici srušio Chelsea, Rooney zabio za pobjedu Evertona (VIDEO)

12.08.2017 18:08 | Germanijak

Kaos na Stamford Bridgeu….

U prvom kolu Premiershipa, na otvaranju sezone, Chelsea je u kaotičnoj utakmici na Stamford Bridgeu poražen od Burnleyja 2:3. Utakmicu je u kaotičnom pravcu usmjerio izravan crveni karton Garyaja Cahilla iz 13. minute kojeg je zaradio nakon opasnog starta nad Stevenom Defourom.

Burnley je zatim poveo u 24. minuti golom Sama Vokesa, a do kraja prvog poluvremena gosti su imali čak 0:3 – u 39. minuti fenomenalan gol postigao je Stphen Ward, u 43. ponovno zabija Vokes, ovoga puta glavom.

U 69. minuti Alvaro Morata, u svom debitantskom nastupu, zabija glavom za 1:3, a nešto kasnije „oduzima“ gol Andreasu Christensenu nakon što je njegov udarac, koji je ionako išao u gol, s crte ubacio u mrežu – naravno, iz zaleđa.

U 81. minuti susreta Chelsea je ostao s devetoricom nakon što je Cesc Fabregas zaradio drugi žuti karton. Unatoč tome, Chelsea je uspio doći do još jednog pogotka, u 88. minuti na sjajnu asistenciju Morate zabio je David Luiz. Međutim, energije za preokreti nije bilo. Štoviše, Burnley pred sam kraj utakmice mogao doći i do četvrtog pogotka, ali je udarac Robbieja Bradyja iz slobodnjaka sa sedamnaest metara završio na lijevoj stativi.

Susret Evertona i Stokea, u kojemu je Everton slavio 1:0, ostat će obilježen povratničkim golom Waynea Rooneyja u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Southampton i Swanse odigrali su utakmicu bez golova, WBA je kod kuće slavio protiv Bournemoutha 1:0, dok je Huddersfield u gostima pobijedio Crystal Palace 3:0.