0

Buduća hrvatska „devetka“ utrpala četiri komada u jednom poluvremenu

15.07.2019 09:37 | Germanijak/I.G.

Mladi reprezentativac velikim koracima grabi prema velikoj pozornici.

Navijači Legije iz Varšave imaju razloga biti optimistični uoči početka nove sezone. Iako su lani završili na razočaravajućem drugom mjestu čime su izborili tek kvalifikacije za Europsku ligu, ove sezone ciljaju na prvo mjesto u Ekstraklasi. Na tom putu trebao bi im pomoći i Sandro Kulenović, 19-godišnji hrvatski napadač.

Mladi Kulenović već je u nekoliko navrata privukao pozornost na sebe odličnim nastupima za najveći poljski klub, u određenim kuloarima dobio je i nadimak 'novi Mandžo', ali on trasira sebi svoj put. I to kako.

U pripremnom dvoboju protiv Radomiak Radoma, Kulenović je postigao čak četiri gola u prvom poluvremenu u pobjedi njegovog kluba 5-0. Zabijao je mladi reprezentativac Hrvatske redom u 4', 11', 21' (11m) i 31. minuti, nakon čega ga je na poluvremenu zamijenio nešto iskusniji, 24-godišnji Jaroslaw Niezgoda.

Brojni navijači Legije smatraju kako Kulenović zaslužuje dobiti veću minutažu u nadolazećoj sezoni umjesto napadača Carlitosa, koji je prije dvije sezone bio najbolji strijelac poljske lige. Štoviše, na određenim forumima, navijači Legije spominju kako bi njihov klub trebao zaraditi na njemu čak i veću svotu od one koju su 'digli' na još jednom mladiću, pola godine starijem Sebastianu Szymanskom.

Ofenzivni veznjak ej ovog ljeta otišao u moskovski Dinamo za pet i pol milijuna eura. Uvjereni smo kako je Sandro na putu da prebaci letvicu.