0

Borba za trofej karijere: Martić u finalu kineskog turnira

14.09.2019 12:42 | Germanijak

Fantastičan meč splićanke.

Kakav meč i kakva pobjeda Petre Martić! Hrvatska tenisačica plasirala se u finale teniskog WTA turnira u Zhengzhouu gdje će igrati protiv druge tenisačice svijeta Čehinje Karoline Pliškove. Finale je osigurala pobjedom nad Francuskinjom Kristinom Mladenović 6-0, 6-3 nakon sat vremena i osam minuta igre!

U prvom setu koji je trajao svega 22 minute Martić je francuskoj tenisačici tri puta uzela servis. U drugom setu Mladenović pruža jači otpor, meč je izjednačen dok Martić nije suparnici uzela servis za vodstvo od 5-3, nakon čega je zaključila dominantnu prezentaciju.

U finalu je čeka Karolina Pliškova, druga igračica svijeta koja je u polufinalu eliminirala naturaliziranu australsku tenisačicu Ajlu Tomljanović sa 6-3, 6-2.

Ovo će biti šesti međusobni ogled između Martić i Pliškove, a naša predstavnica ima odličan omjer - četiri pobjede i dva poraza, uz napomenu da je ove godine pobijedila Čehinju na Roland Garossu.