Bilić sjajno vodi WBA, jedan podatak pokazuje moć Baggiesa

08.10.2019 18:43 | Germanijak/M.N.

Super Slav je apsolutni hit u Championshipu.

West Bromwich Albion je nakon 11 kola vodeća momčad engleskog Championshipa i glavni pretendent za povratak među elitu.

Bilić je nakon poraza od Leedsa u pretprošlom kolu izgubio vodeću poziciju, no u prošlom kolom je pobjedom protiv Cardiffa rezultatom 4:2, iskoristio posrtaj Leedsa kod Millwalla i Swanseja protiv Stokea te vratio WBA na tron.

Sjajna prezentacija Baggiesa u prvoj četvrtini prvenstva stavlja ih u poziciju velikih favorita, iako je prvenstvo dugo i svašta se još može izdogađati. No, najveća moć Bilićevih trupa je momčadska igra, a to je vidljivo iz podatka da se u dosadašnjem dijelu sezone od igrača koji su započeli utakmicu u ljestvicu strijelaca nije upisao samo vratar.

Sjajan je to podatak te zasigurno veseli Slavena Bilića i pokazuje kako dobro skautira protivnika i vodi momčad.

"Sretan sam zbog načina na koji smo odigrali prvih 70 minuta, to je nogomet koji ostavlja bez daha. Ipak ima ono 'ali', jer protivnici u ovoj ligi nikad ne odustaju. Morali smo biti bolji pri rezultatu 3:0. Zašto ne bismo završili utakmicu s 3:0 ili 4:0? Kritizirao sam igrače, ali sam im i rekao da trebaju biti ponosni jer svi igraju i svi doprinose", rekao je bivši hrvatski izbornik nakon trijumfa protiv Cardiffa.