0

Bilić i dalje bez poraza, Krovinoviću pola sata

14.09.2019 15:41 | Germanijak/I.A.S.

Bivši izbornik Hrvatske odigrao je neriješeno protiv prošlogodišnjeg prvoligaša.

Prvu utakmicu današnjeg sedmog kola engleskog Championshipa odigrali su Fulham i WBA. Konačni rezultat bio je 1:1, a strijelci pogodaka bili su Knockaert (49’) za domaći sastavi i Ajayi (80’) za goste.

Cijelu utakmicu domaći sastav bio je taj koji je imao veće ambicije stići do sva tri boda. Od samog početka zauzeli su dominantnu ulogu na terenu, a imali su i nekoliko izvrsnih prilika za postizanje pogotka.

Ipak, to im nije pošlo za rukom (odnosno nogom) u prvih 45 minuta pa se tako na predah otišlo sa početnih 0:0.

U samom otvaranju drugog poluvremena vidjeli smo i prvi pogodak na utakmici.

Desno krilo domaćeg sastava našlo se skroz na lijevoj strani te je nakon kratke kombinacije sa Portugalcem Cavaleirom izvanredno pogodio sa samog ruba 16-erca. Bio je to izvrstan udarac koji je bježao od vratara pa tako Johnstone nije imao prevelike šanse za obraniti ovaj udarac. - 1:0

U potrazi za izjednačenjem bilić je morao napraviti neke preinake u sastavu pa je tako u 60. minuti u igru uveo Filipa Krovinovića.

Hrvatski veznjak nije se pretjerano isticao u igri gostujuće momčadi, ali budući da je WBA ipak stigao do izjednačenja njegovo ubacivanje u igru može se okarakterizirati kao dobar potez Bilića.

Korner je izveo Perreira, najviši u skoku bio je Nigerijac Ajayi koji izvrsno pogađa te vraća WBa u igru u 80. Minuti. - 1:1

Do kraja utakmice nije bilo više istaknutijih prigoda pa je tako utakmica završila podjelom bodova.

WBA se u ovom trenutku nalazi na 4. mjestu engleskog Championshipa sa 13 bodova iz sedam utakmica (tri pobjede I četiri remija), dok je Fulham jedno mjesto iza njih sa 11 bodova na kontu.

U sljedećem kolu WBA na domaćem terenu dočekuje Huddersfield, dok Fulham ide u goste Sheffield Wednesdayu.

(foto:Reuters)