10.11.2019 18:00 | Germanijak

Uzbudljiv dan na Pirinejskom poluotoku.

Odigrano je četiri utakmice 13. kola španjolske La Lige.

Bilbao je na svom terenu slavio protiv Levantea rezultatom 2:1.

Domaćini su cijelo prvo poluvrijeme bili bolja momčad, napadali i stvarali prilike, ali dekoncentracija napadača i Abarisketa nisu dopuštali vodstvo. I kad se čekao kraj poluvremena, šok na Mamesu. Gosti su izveli korner, a Postiga najviše skočio i zabio za 0:1.

Drugo poluvrijeme je bilo preslika prvog, ovog puta domaćini su bili koncentriraniji. U 57. minuti Capa je uputio sjajna centaršut i pronašao glavu Muniaina, koji pogađa za 1:1.

Nastavio je Bilbao stiskati tražeći gol vrijedan tri boda, a on se dogodio u 88. minuti kad je asistent kod prvog gola Capa pokupio odbijanac i snažnim torpedom podigao stadion na noge.

Atletico Madrid je na Wanda Metropolitanu slavio protiv Espanyola rezultatom 3:1. Poeveli su gosti u 38. minuti golom Dardera, kojeg u prvoj minuti sučevog dodatka poništava Correa. Morata u 58. minuti i Koke u 92. minuti donose totalni preokret za domaćine.

U prvoj utakmici dana Mallorca je pobijedila Villarreal rezultatom 3:1. Čak tri jedanaesterca smo vidjeli na dvoboju. Prva dva su dobili domaćini u 13. i 21. minuti, a zabili su Junior i Rodriguez, a trećeg su dobili gosti u 49. minuti, njega je pospremio Cazorla. Konačnih 3:1 postavio je Kubo u 53. minuti.

Getafe i Osasuna odigrali su dosadnih i neatraktivnih 0:0. U večernjem terminu u od 21 sat u lokalnom derbiju sastaju se Betis i Sevilla