0

Bayernov „snagator“ pokrenuo preokret, Mulleru 20. asistencija u Bundesligi (VIDEO)

06.06.2020 17:38 | Germanijak/I.G.

Kakva bi to utakmica Bavaraca bila da se i Lewandowski nije upisao u strijelce...

Ove subote stiglo nam je 30. kolo u Bundesligi. Iako je to nekada bio važan derbi u Njemačkoj, utakmica Bayern Munchena i Bayer Leverkusena odavno je izgubio rezultatsku napetost, kako zbog dominacije Bavaraca, tako i zbog nekonkurentnosti 'Apotekara'. Ponovno smo vidjeli atraktivnu utakmicu sa šest golova, aktualni prvak je upisao pobjedu 4-2, a obilježila su je dva imena – Leon Goretzka i Thomas Muller.

Akcija na travnjaku počela je u desetoj minuti kada je Lucas Alario zabio za neočekivano vodstvo domaćih na BayAreni.

Iako su imali vodstvo, apsolutni gospodari na travnjaku bili su momci Hans-Dietera Flicka koji su do poravnanja rezultata stigli u 27. minuti. Leon Goretzka je odličnim proigravanjem uputio Kingsleya Comana u stopostotnu priliku, Francuz se namjestio na desnu nogu i u suprotni kut vratara Hradeckog zabija za 1-1.

Goretzka je odigrao fenomenalnu utakmicu, u prvom poluvremenu je bio prvo ime Bavaraca, svepristuan na travnjaku, gotovo nepogrešiv u predaji lopte i neprelazan u duelu. Odlično prvo poluvrijeme, nakon asistencije Comanu, zapečatio je i lijepim golom u 42. minuti na asistenciju Thomasa Mullera.

Pitanje pobjednika u ovom susretu praktički je riješeno u prvom dijelu jer je Serge Gnabry spretnim lobom zabio za 3-1.

Međutim, nije gostima bilo dovoljno što su zabili tri gola, jurnuli su u drugom dijelu i po četvrti. On je stigao udarcem glavom Roberta Lewandowskog kojemu je centrirao ponovno Thomas Muller. Ovo je bivšem članu Elfa bila 20. asistencija u prvenstvu ove sezone, čime je postao jedini igrač u Bundesligi uz Kevina De Bruynea, sa minimalno 20 asistencija u sezoni. Belgijcu je to pošlo za nogomet u dresu 'Vukova' u sezoni 2014./15.

Lewandowskom je ovo bio 30. gol u prvenstvu ove sezone, a 44. sveukupno u svim natjecanjima ove sezone, čime je srušio osobni rekord.

Ublažavanje poraza za Leverkusen donio je Florian Wirtz, od danas najmlađi strijelac u povijesti Bundeslige sa 17 godina, jednim mjesecom i tri dana na svojim leđima, čime je prestigao Nurija Sahina za mjesec i pol dana.