0

Bayern otvorio 2018. u velikom stilu: Ribery zabio nakon savršene kontre, majstorija Jamesa (VIDEO)

12.01.2018 22:53 | Germanijak

Nastavljeno je nogometno prvenstvo Njemačke.

Sve i da je izgubio, Bayern bi mirne glave mogao nastaviti graditi put k novom naslovu. Ali, ovako je slađe. I to u domu ljutog protivnika. Vladar njemačkog nogometa utišao je BayArenu i slavio rezultatom 3:1 (1:0) i tako napravio veliki korak prema obrani naslova prvaka Njemačke.

Kako Bayern u ovom trenutku igra, gotovo je nemoguće zamisliti da bi mogao izgubiti bar pet do šest utakmica i tako ostane kratkih rukava. Tako sigurno, tako smireno, a opet - tako dominantno.

Veliki je Franck Ribery! Možda ne igra kao u najboljim danima, možda su mu ozljede upropastile karijeru, možda je mogao više, ali i dalje je - klasa. I to ona zbog koje vrijeme staje. Otrov za momčad Bayera.

Gotovo kao na igrici izgledala je akcija kod drugog gola Bayerna, kada je strijelac bio upravo Ribery. Arjen Robben je osvojio zračni dvoboj na desnom krilu, proslijedio je do Jamesa Rodrigueza, a Kolumbijac je bio dovoljno vješt da pronađe Riberyja na suprotnom boku i ostavi mu da on završi akciju. Ali, ne na bilo kakav način, već s dva lijepa driblinga, a onda i lukavim udarcem u "golmanov" kut.

Protivnika je, ipak, otvorio Javi Martinez u 32. minuti, kada je iskoristio veliku gužvu u protivničkom šesnaestercu posle Robbenovog kornera i poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

A onda - majstorija za kraj! Jamesov udarac sa gotovo 20 metara od gola, direktno iz slobodnog udarca.

Tračak nade u redove Bayera unio je Kevin Volland u 71. minutu, a da je bio precizan nekoliko trenutaka kasnije, kada je prekasno reagirao u situaciji kada je bio praktično sam pred golom i tako dozvolio ga Jerome Boateng stigne blokirati, pitanje je bi li konačni rezultat bio ovakav...