0

Barcelona demolirala Betis, Griezmann dostojno zamijenio Messija

25.08.2019 22:55 | Germanijak

Fantastična utakmica na Camp Nou.

Odigrano je drugo kolo španjolske Primere, Barcelona je slavila u golijadi protiv Betisa 5:2, Atletico svojim zaštitnim znakom protiv Leganesa.

Barcelona, iako bez Messija i Suareza, od početka je diktirala tempo utakmice, pokušavajući slomiti nezgodnog protivnika. No, u 15. minuti šok na Camp Nou. Nabil Fekir je primio sjajan pas i preciznim udarcem matirao ter Stegena.

Nakon pogotka Barca kreće još okomitije te se redaju prilike ispred gostujućeg gola, no Betis se uz puno sreće brani. No, u 41. minuti Barcelona napokon postiže pogodak. Roberto je sjajno vidio utrčalog Griezmanna, koji u padu svladava Martina Fernanda za 1:1.

U drugom poluvremenu gledamo presliku prvog, Barcelona konstantno pritišće goste te traži pogodak, koji dolazi u 50. minuti. Ponovno je strijelac Griezmann, koji je pokupio loptu na rubu kaznenog prostora i sjajnim udarcem matira gostujućeg vratara za 2:1.

Samo šest minuta poslije Barcelona dolazi do trećeg pogotka. Carles Perez Sayol je pokupio dodavanje i preciznim udarcem u donji lijevi kut dovodi domaćine u sigurnu prednost.

Barca tu ne staje, već u 60. minuti Jordi Alba na dodavanje Busquetsa zabija za 4:1. Vidal je ušao na teren u 74. minuti, a samo tri minute poslije zabija peti gol Barcelone. Domaćini su odigrali sjajnu kontru, lopta je došla do Griezmanna, koji nesebično upošljava Čileanca, a on zabija lijep pogodak za 5:1.

Međutim, tu nije kraj uzbuđenima, u 79. minuti gosti preko Lorena postižu svoj drugi pogodak. Domaćini su pogriješili kod iznošenja lopte, lopta je došla do Lorena, koji sjajnim udarcem matira ter Stegena za 5:2.

U samom smiraju utakmice Griezmann je bio u prilici upisati hat- trick, no rezultat se nije mijenjao.

Atletico Madrid je drugu utakmicu zaredom slavio minimalnom pobjedom. Nakon Getafea kući, sad je nastradao Leganes u gostima identičnim rezultatom 0:1, koji polako postaje zaštitni znak Rojiblancosa. Vitolo je na asistenciju Joao Felixa u 71. minuti postigao jedini gol na utakmici.

Real Sociedad je svladao Mallorcu u gostima rezultatom 0:1. Jedini pogodak na utakmici je djelo norveškog čuda od djeteta Odegaarda u 83. minuti.

Alavas i Espanyol su odigrali mršavih 0:0