0

Inter nastavio niz, Atalanta trijumfalna na Olimpicu (VIDEO)

25.09.2019 22:50 | Germanijak

Momčad iz Bergama prebrodila je minule nedaće.

U trećoj utakmici petog kola Serie A Atalanta je u gostima na Olimpijskim stadionu u Rimu svladala Romu 2:0 i tako stavila točku na mini-krizu koju je prolazila zadnjih desetak dana.

Vidjeli smo dosta dobrih prilika tijekom meča, no čitavih 70 minuta je stajalo na semaforu 0:0 Protivnik Dinama u skupini C Lige prvaka poveo je u 71. minuti. Alejandro Gomez presjekao je jednu loptu, dao do Freulera, a on prebacio do Duvana Zapate koji je bio sam s obzirom da se Romina obrana nije stigla konsolidirati nakon izgubljene lopte. Kolumbijac, koji je ušao deset minuta ranije umjesto Josipa Iličića, lagano je poentirao iz ove situacije lijevom nogom.

U 76. minuti ušao je naš Nikola Kalinić i to umjesto stopera Fazia. Trener Fonseca sve je dao u napad, pa je tako u ovim trenucima za Romu zaigrao hrvatsko-bosanskohercegovački tandem Kalinić-Džeko.

Štoviše, u 78. je promašio stopostotnu priliku za izjednačenje. Džeko je lijepo primio jednu dužu visoku loptu u kaznenom prostoru, no ona se odbila ravno prema Kaliniću, koji se našao u odličnoj situaciji. Međutim, Gollini mu brani taj udarac te gosti ostaju u vodstvu.

Konačan udarac Romanistima gosti zadaju u 90. minuti. Ubačaj sa desne strane iz slobodnog udarca iskoristio je Mario Pašalić, koji je ušao u 88. minuti umjesto Gomeza, te nebeskim skokom prebacio loptu do Martena de Roona kojem nije bio teško ubaciti loptu u prazan gol.

Od dvoboja iz večernjeg termina, izdvajamo derbi Intera i Lazija. Momčad Antonija Contea povela je u 23. minuti. Na centaršut Cristiana Biraghija s lijeve strane ušuljao se desni bočni Danilo D'Ambrosio i poentirao za vodstvo od 1:0. Taj je gol ujedno odlučio utakmicu. Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta u vrijednoj pobjedi.

Veliko iznenađenje priredio je Cagliari koji je na gostovanju pobijedio Napoli s 1:0. Pobjednički gol zabio je Castro u 88. minuti, a potom je i Kalidou Koulibaly zaradio izravno isključenje.

Roma – Atalanta 0:2