0

Atalanta diže formu, Kaliniću poništen pobjednički gol (VIDEO)

06.10.2019 17:09 | Germanijak

Kalinić je trebao imati lijepo golgetersko krštenje, no sreća ga nije pomazila.

Dinamov protivnik u Ligi prvaka Atalanta svladala je Lecce s 3:1 u drugoj poslijepodnevnoj utakmici Serie A.

Najbolji napadač domaćina Duvan Zapata doveo je svoju momčad u vodstvo u 35. minuti. Robin Gosens mu je lijepo podvalio loptu u dobroj poziciji unutar kaznenog udarca, nakon čega je Kolumbijac silovitim udarcem svladao Gabriela.

2:0 je već u 40. minuti. Nakon lijepe kombinacije Zapata loptu ostavlja za Papua Gomeza, a on ljevicom rutinski poentira od stative gola gostiju.

Za 3:0 zabio je Gosens u 56. minuti udarcem ljevicom s ruba kaznenog prostora nakon što mu je Josip Iličić lijepo ostavio loptu.

Atalanta je u prvom poluvremenu imala 14 udaraca, što je rekord za poluvrijeme ove sezone u Serie A. Ovo označava definitivno dizanje forme ekipe iz Bergama, a hoće li je prikazati i u Ligi prvaka, ostaje da vidimo. Potencijalan problem je što bi to trebali u dva nadolazeća susreta protiv Manchester Cityja.

Na 3:1 u 86. minuti smanjio je Lucioni nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane kojeg je izveo Falco.

Roma Nikole Kalinića remizirala je s Cagliarijem čije boje brani Marko Rog 1:1 na rimskom Olimpicu.

Roma je zapala u probleme već u 26. minuti. Nakon igranja ruke Mancinija te detaljne konzultacije s VAR-om, dosuđen je jedanaesterac za goste. Uspješno ga je realizirao Joao Pedro za 1:0 Cagliarija.

Izjednačenje je stiglo već u 31. minuti. Nakon centaršuta s desne strane loptu je kao zapeta puška čekao edin Džeko, no njegov je posao obavio Ceppitelli i nehotično poslao loptu u vlastitu mrežu.

Nikola Kalinić zabio je u 90. minuti gol koji je trebao biti pobjednički, no on je poništen radi prekršaja.