0

Arsenal u Portugalu u sudačkoj nadokandi ostao bez tri boda (VIDEO)

06.11.2019 18:54 | Germanijak

Topnici imaju dosta komotnu situaciju u svojoj grupi.

U prvoj utakmici četvrtog kola Europske lige igranoj već u utorak poslijepodne, Vitoria Guimaraes i Arsenal remizirali su odigravši 1:1 na kišom natopljenom terenu.

U prvom poluvremenu su domaćini bilo bolji. Imali su nekoliko izglednih prilika, a prije svega onu iz 26. minute, kada Davidson promašuje čisti zicer udarcem koji odlazi svega par centimetara pored stative Topnika.

U drugom poluvremenu je najveću prijetnju ostvario Shkodran Mustafi udarcem glavom, no on odlazi tik iznad grede.

Arsenal je, pitanje koliko zasluženo, postigao odlučujući gol u 81. minuti. Iz slobodnog udarca s pozicije relativno povoljne za udarac, ali i za ubačaj, skupo pojačanje Arsenala odlučio se za potonje. I dobro je odlučio – svojom je ljevicom u kaznenom prostoru pronašao Mustafija, a Nijemac uspjeva ono što nije 18 minuta ranije, te glavom matira golmana Douglasa Jesusa.

Ipak, domaćin je uspio izvući remi golom u prvoj minuti sudačke nadoknade. Englezi su izgubili loptu na sredini terena, te se iz tog razvila veoma zanimljiva akcija koja je u konačnici rezultirala golom ''škaricama'' Bruna Duartea.

Ovime je sastav Unaija Emeryja ostvario ideseti bod u četiri utakmice Europske lige. Portugalci su osvojili tek svoj prvi bod, te su im šanse za prolaz minimalne.