0

Apotekari nisu imali lijek za Borussiju, Poker golova Reusa i ostatka društva (VIDEO)

14.09.2019 17:37 | Germanijak/I.A.S.

Sve pogotke sa današnjih utakmica možete pogledati u nastavku teksta.

Danas je na rasporedu bilo šest utakmica četvrtog kola njemačke Bundeslige, a njih pet počele su u 15:30.

Od ranije započetih utakmica najzanimljivija je bila ona između dortumundske Borussije i Bayer Leverkusena. Utakmica je završila rezultatom 4:0, a strijelci pogodaka bili su Paco Alcacer (29’), Marco Reus (51’, 90’) i Raphael Guerreiro.

Bila je to jedna iznimno zanimljiva utakmica u kojoj smo već u prvom poluvremenu vidjeli nekoliko istaknutih prilika.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaći sastav preuzeo je inicjativu na terenu te su u ramaku između 20. I 30. Minute imali tri izvrsne prilike. U 25. Minuti odlično je zaprijetio Reus izvrsno je pucao ali je njegov udarac obranio Hradecky. Odmah nakon toga zaprijetio je i Brandt, bivši igrač Apotekara koji je ovog ljeta stigao u Dortmund, ali i taj pokušaj brani Finac na vratima gostiju. Bile su to dvije zaista izvrsne obrane.

Svega par minuta nakon tih prilika vidjeli smo i prvi pogodak na utakmici. Hakimi je oduzeo loptu u situaciji kada se otvarala mogućnost kontranapada gostiju, podigao glavu te sa poludistance uputio izvrstan centaršut na prvu vratnicu na kojeg najbolje reagira igrač s brojem devet na leđima Paco Alcacer koji rutinski riješava ovu situaciju i dovodi BVB u vodstvo u 28. minuti. – 1:0

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata iako je Borussija imala veću inicijativu.

Odmah na otvaranju drugih 45 minuta vidjeli smo i povećanje vodstva. Gosti su se spremali na kontranapad, obrana Borussije prejekla je loptu koju je primio Sancho na desnoj strani koji nakon toga izvrsno prolazi I odigrava povratnu loptu na koju naletava kapetan Marco Reus i gostujući vratar je bez ikakve šanse. Treba pohvaliti i reakciju Paca Alcacera koji je izvrsno propustio loptu kroz noge osjetivši da će na nju naletiti njegov kapetan koji takve situacije rijetko propušta – 2:0

U 83. minuti Borrusija stiže do trećeg pogotka. Ponovno je pobjegao Sancho, njegov ubačaj dirao je vratar gostiju, a lopta se odbija do Portugalca koji je siguran za novo povećanje vodstva – 3:0

Reus je svoj drugi pogodak zabio u 89. minuti kada je već sve bilo jasno. Loptu mu je kao na pladnju servirao Larsen, a kapetan žuto – crnih nije imao pretjerano težak zadatak ugurati loptu u mrežu – 4:0

Borussija je tako na fantastičan način odradila “tešku” utakmicu u kojoj su svi očekivali puno veći otpor Leverkusena te su još jednom pokazali kako ih ove godine zanima samo i isključivo prvo mjesto u Bundesligi.

Pregled ostalih utakmica započinjemo onom između Union Berlina i Herte.

Utakmica je završila je rezultatom 1:2, a strijelci pogodaka bili su Klaassen (5’) i Fullkrug (55’) kod dostiju te Andersson (14’) kod domaćina.

Mainz je na domaćem terenu dočekao momčad iz glavnog grada Njemčke, Hertu. Utakmica je završila rezultatom rezultatom 2:1, a strijelci pogodaka bili su Quaison (40’) i St.Juste (88’) kod domaćina te Grujić (83’) kod gostiju.

Koln nije baš idealno otvorio ovu sezonu Bundeslige, a mogućnost dolaska do novih bodova imali sa danas kada im je u goste stigla Borussija Monchengladbach. Gosti su prvi stigli do vodstva u 14. minuti, a pogodak je zabio Francuz Alassane Plea. U konačnici se taj pogodak Fracuskog krila pokazao jedinim u cijelom susretu te su gosti stigli do važjna tri boda na uvijek neugodnom gostovanju kod momčadi koja uvijek ima izvrsnu podršku svojih navijača.

Eintracht ove sezone nije ni izbliza jak kao što su to bili prošle. Momčad su u ovom prijelaznom roku napustili Haller, Rebić i Jović, a da im ova sezona neće biti tako uspješna kao prošla vidjelo se na njihovom današnjem gostovanju kod Augsburga. Utakmica je završila rezultatom 2:1, a strijelci pogodaka bili su Richter (35’) I Niederlechner (43’) kod domaćina te Paciencija (73’) kod gostiju. Dodajemo kako je kod domaćeg sastava Tin Jedvaj odigrao svih 90 minuta, a igrao je na mjestu središnjeg braniča.

Za kraj ističemo kako u 18:30 svoju utakmicu igraju Red Bull Leipzig i Bayern Munchen, a izvještaj s te utakmice moći ćete pročitati na Germaijaku.

(foto:Reuters)