0

Dva šoka u sudačkim nadoknadama, Vedator zabio „svojem“ Hoffenheimu (VIDEO)

16.05.2020 17:35 | Germanijak/I.A.S.

Usprkos što se sada može napraviti čak pet zamjena, Dani Olmo je svejedno ostao na klupi kod RB Leipziga...

Nakon derbija dana u kojem je BVB slavila protiv Schalkea rezultatom 4:0, red je stigao i na pregled svih ostalih utakmica u današnjem danu.

Utakmica između Augsburga i Wolfsburga zasigurno je bila najzanimljivija izborniku Zlatku Daliću budući da je na njoj mogao vidjeti Tina Jedvaja kod domaćina te Josipa Brekala i Marina Pongračića u redovima gostujućeg sastava.

Vukovi su u konačni slavili rezultatom 1:2, a pobjedonosni pogodak zabio je David Ginczek u 91. minuti. Zanimljivo, Ginczek je utakmicu započeo na klupi, ali ga je gostujući trener u igru uveo u 61. minuti kada je na terenu zamijenio Josipa Brekala.

Prvi pogodak za goste zabio je Steffan u 43. minuti, domaćini su poravnali preko Jedvaja u 54. minuti, a zanimljivo je da je umalo došlo i do potpunog preokreta ali je pogodak Uduokhaija poništen zbog zaleđa.

Nadalje, RB Leipzig odigrao je samo 1:1 na domaćem terenu protiv Freiburga. Iako, kako se kretao rezultat, treba reći da u konačni mogu biti zadovoljni kako nisu ostali i bez tog jednog boda.

Gosti su poveli preko Guldea u 34. minuti, a za pogodak mu je asistirao porencijalni talijanski reprezentativac Griffo.

Ipak, domaćin uspijeva doći do poravnanja, a to se dogodilo u 77. minuti nakon što je precizan bio Danac Poulsen kojem je asistirao Kampl.

Iako su domaćini bili ti koji su više napadali, umalo su gosti napustili Red Bull Arenu sa sva tri boda. Ipak, pogodak Kocha u 93. minuti poništio je VAR pa je tako ostalo 1:1.

Nakon Leipiga, na domaćem terenu u potpunosti je podbacio Hoffenheim koji je od Herthe izgubio rezultatom 0:3.

Iako u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, gosti su u nastavku stavili „u brzinu više“ te su zabili čak tri pogotka. Prvo je Akpoguma zabio autogol u 58. minuti, da bi praktički u sljedećem napadu gosti povećali svoju prednost pogotkom Ibiševića.

Konačnih 0:3 postavio je Cunha u 74. minuti nakon što je prekrasnu solo akciju okrunio lijepim pogotkom.

Za kraj dodajemo kako je utakmica između Paderborna i Duseldorfa završila bez pogodaka.