TIJEK UTAKMICE: Drama u Zagrebu! Švedska nakon produžetaka izborila finale!

Vrijeme Čitanja: 5min | pet. 26.01.18. | 21:27

Pratite tijek dvije polufinalne utakmice Europskog prvenstva u Hrvatskoj!

70' Kraj! Švedska je u finalu. Svladala je Dansku 35:34. IZVJEŠTAJ.

69' Run'n'gun rukomet. Zachhrison za dva razlike Žuto-plavih, ali Danska odmah smanjuje.

68' Hampus Wanne promašuje zicer nad zicerima i propušta Švedsku odvesti na tri razlike, a to kažnjava Hansen i trenutno je 34:33 za Švedsku. Nevjerojatno!

68' Ekberg u prazan gol za 34:32 Švedske.

67' Zachrisson za novo vodstvo Švedske.

66' Lauge za 31:31. Prava drama u zagrebačkoj Areni!

65' Kraj prvog produžetka. Švedska ima +1, ponajviše zahvaljujući Palicki.

65' Ekberg iz sedmerca za 31:30. Nova obrana Palicke na drugoj strani!

63' Švedska s igračem manje za 30:29, ali Danci iodmah poravnavaju.

61' Krenuli su produžeci. Švedska odmah zabila za 29:28.

60' Goooooooool! Danska u zadnjoj sekundi zabila za 28:28. Kakva drama!

60' Danska je smanjila na -1. Još 20 sekundi do kraja.

59' Lauge smanjuje na 26:28.

58' Evo Švedske na 28:25! Ostalo je još dvije minute do kraja, Švedska je na korak do finala!

57' Zachrisson dvama pogocima vraća Švedsku na +2.

56' Švedska brzo vraća vodstvo, a Palicka je obranio novi zicer za svoju 16. ubranu.

55' Evo Danske na 25:25! Hansen iz sedmerca za svoj 11 pogodak.

53' Sada se igra gol za gol, a Švedska je uspjela ponovno doći na dva razlike. Trenutno je 25:23 za Švedsku.

49' Danska je smanjila na 21:22!

46' Danska je s igračem manje smanjila na 20:22.

44' Dancima se otvorilo, smanjili su na 18:20.

40' Prvi gol za Dansku u nastavku iz igre. Hansen za 16:20.

38' Danska je zabila prvi gol u drugom dijelu, Hansen sa 7 metara je napokon uspio slomiti čudesnog Palicku!

36' Opet Palicka, trenutno je 19:14 za Švedsku!

35' Andreas Palicka ima nevjerojatnih 12 obrana  od 24 polišaja, dok Danski vratari kombiniraju imaju 6 od 24.

32' Ekberg pogađa sedmerac za 17:14 Švedske.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Švedska vodi 16:14.

30' Kraj prvog dijela. Danska je smanjila zaostatak na 14:16. Mikkel Hansen je zabio 6 za Dansku, a najbolji strijelci Švedske su Niclas Ekberg i Linus Arnesson 2 tri gola. No, za Dance su samo četiri igrača zabijali golove, a za Švedsku čak osam!

22' Švedska igra odlično i vodi 16:12.

18' Švedska prvi puta na +4 (12:8).

15' Švedska i dalje drži prednost. Trenutno je 10:8.

11' Švedska se odvojila na +3. Trenutno je 8:5. Švedska je na 80, a Danska na 63 posto šuta.

8' Hansen pogađa drugi put za 4:4.

5' Švedska je povela 3:1, no Danska odmah iz sedmerca smanjuje na 2:3.

3' Švedska vodi! Viktor Oslund zabio je za 2:1.

2' Obje mommčadi otvorile su utakmicu s golom.

1' Počelo je drugo polufinale. Danska protiv Švedske!

***

Ubrzo kreće druga polufinalna utakmica, skandinavski spektakl Danska protiv Švedske. Danska je favorit, tečaj na njihovu pobjedu iznosi 1,45, no bili su to i Francuzi pa su dobili porciju od Španjolaca.

Na utakmicu Danska - Švedska možete se kladiti OVDJE

***

60' Kraj. Španjolska je svladala Francusku 27:23 i plasirala se u finale Eura. IZVJEŠTAJ.

59' Dumoulin je obranio sedmerac, ali Aguinagalde pogađa za 26:22. Francuska ima igrača manje.

59' Francuska je smanjila na 22:25. Još dvije minute do kraja.

58' Entrerrios, Španjolska ponovno ima četiri razlike (25:21).

57' Evo sedmerac za Francusku i isključenje za Španjolsku. Les Bluesi su ponovno na -3 i imaju igrača više.

56' Sjajni Corrales i vratnica spašavaju Španjolce.

53' Evo Španjolske nakon sedam i pol minuta bez pogodaka. Furija vodi 24:20.

50' Francuska je napravila seriju 6:0. Mogu li napraviti senzaciju? Gigou je smanjio na tri razlike - 23:20.

47' Francuska tek drugi puta na utakmici postiže dva gola u nizu.

45' Dušebajev za +9. Nećemo reći da je gotovo, ali...

44' Sada Arpad Šterbik brani novi sedmerac, već treći na utakmici! Španjolska vodi 22:14.

43' Francuska ga je napokon uspjela probiti, ali i dalje je na velikih -7.

42' Rodrigo Corrales radi čuda na golu Španjolske.

42' +8 za Španjolsku. Sole pogađa iz sedmerca.

40' Sarmiento! Španjolska je prvi puta na +7. 20:13!

35' Igra se gol za gol. Španjolska vodi 18:12.

33' Dipanda i Karabatić zabili za Francusku, a sjajni Sole za Španjolsku. Furija vodi 16:11.

31' Krenulo je drugo poluvrijeme, mogu li se Francuzi vratiti s velikog zaostatka?

30' Kraj prvog dijela! Španjolska gazi Francusku 15:9.

30' Novo isključenje za Španjolsku, ali Furija se obranila i Canellas je izborio sedmerac kojeg je realizirao Sole! +6 za Španjolsku.

30' Opa! Fugueras za +5. Time-out Dinarta!

29' Joan Canellas pogađa ponovno za +4 Španjolske. Furija je s igračem manje uspjela zabiti.

28' Evo Francuza nakon 10 minuta bez gola. Caucheteux pogađa sa sedam metara za 9:12.

27' Sarmiento! Španjolska na +4, 12:8 za Furiju, ali ostali su dvije minute bez igrača.

26' Španjolska vodi tri razlike, prvi puta na utakmici! Pogodak je zabio Sole. Francuska nije zabila gol gotovo 10 minuta!

25' U posljednjih šest minuta nije bilo puno, Daniel Sarmiento je zabio za 10:8, a Arpad Šterbik lagano je skinuo podcijenjivački pokušpaj loba Michaela Guigoua sa sedam metara.

19' Eduardo Gurbindo ponovno dovodi Španjolsku u vodstvo. 9:8.

18' Nevjerojatno, ali tek prva obrana Vincenta Gerarda na utakmici! Francuska iz sedmerca pogađa za 8:8.

17' Sole je Španjolsku odveo na dva razlike, a Sorhaindo postiže treći gol u nizu za 7:8.

15' Evo opet Sorhainda za 7:6 Furije!

13' Raul Entrerrios vodi Španjolsku na 7:5

12' Evo Sorhainda za 6:5 vodstvo Španjolske.

11' Španjolci postižu tri gola u nizu, poveli su 6:3, no Nikola Karabatić pogađa prvi put i smanjuje na -2.

8' Igra se gol za gol, trenutno je 3:3.

5' Evo Julena Aguinagaldea, rezultat je 2:2.

4' Ferran Sole izjednačuje, da bi Franucsku ponovno u vodstvo doveo Dika Mem.

2' Francuska je povela pogotkom Cedrica Sorhainda

1' Počela je utakmica Francuske i Španjolske u Areni Zagreb!

***

Danas su na rasporedu obje utakmice polufinala. Utakmica Franucka - Španjolska počinje u 18 sati, a Danska - Švedska u 20:30. Tijek obje utakmice pratite u našem tekstualnom prijenosu uživo.

Evo nas opet! Hrvatska je teškom mukom svladala Češku 28:27 i izborila peto mjesto. Lino Červar imao je dosta oštro obraćanje javnosti na konferenciji za medije, a nakon dvoboja od reprezentacije se oprostio Ivan Čupić.

Senzaciju na utakmici za peto mjesto umalo je napravio Onderj Zdrahala, 34-godišnji lijevi vanjski Češke koji nam je zabio 13 golova i uvjerljivo je prvi strijelac prvenstva. Priču o njemu možete pročitati OVDJE.