TIJEK UTAKMICE: Španjolska - Švedska 29:23

Vrijeme Čitanja: 3min | ned. 28.01.18. | 20:51

Pratite tijek utakmice finala Eura: Španjolska protiv Švedske.

60' Kraj utakmice! Španjolska je s 29:23 svladala Švedsku i osvojila povijesni naslov prvaka Europe. IZVJEŠTAJ.

58' Španjolska ima 28:22. Švedska nema šanse za povratak.

56' Šveđani su prvi puta u drugom dijelu vezali dva gola u nizu, Henningson za -6, ali Arino odmah pogađa za 27:22 Španjolske.

55' Ili još ima nade za Švedsku? Simon Jeppson smanjuje na -7. Još pet minuta do kraja.

54' Daniel Sarmiento. 26:18 za Španjolsku, čini se da imamo novog prvaka Europe.

53' Iskljuečnje za Španjolsku, Švedska smanjuje na -7.

52' Dušebajev. Španjolska ima osam razlike.

51' Napokon Švedska. Lukas Nilsson smanjuje na -6, ali Aguinagalde vraća na sedam razlike za Španjolsku.

50' Balaguer u praznu mrežu za 23:16. U nastavku utakmice je 11:2 za Španjolsku!

49' Dušebajev iz sedmerca za 22:16 Španjolske. Ostalo je još 11 minuta. Švedska je i dalje na dva gola u nastavku.

48' Ono što je Appelgren radio u prvom dijelu, sada Šterbik radi u drugom. Jednostavno je nesavladiv.

47' Nevjerojatno, drugi puta. Švedska je dobila isključenje, Španjolska je vratila na +5 i onda je Dušebajev spriječio pogodak Šveđana u praznu mrežu. 17 minuta agonije je iza Švedske, mogu li se u zadnjih 13 minuta trgnuti?

45' Nevjerojatno, Švedska je sada promašila sedmerac i propustila šansu da se s igračem više vrati na -3.

44' Napokon! Švedska zabija svoj tek drugi pogodak u poluvremenu, trenutno je 20:16 za Španjolsku.

43' Kakav raspad Švedske, Španjolska na +5.

41' Balaguer, Španjolska je na četiri razlike. U nastavku je 7:1 za Furiju!

39' Appelgren je obranio sedmerac i spriječio Španjolsku da ode na +3, ali je potom sve uprskao švedski napad i Španjolska preko Arina odlazi na +3.

37' Odmah uzvraća Entrerrios, Španjolska je opet na +2.

37' Nakon više od šest minuta Švedska je uspjela zabiti. Španjolska vodi 16:15.

35' Balaguer! Evo Španjolske prvi puta na dva razlike

34' Sole donosi preokret Španjolskoj. Švedska ne može zabiti u nastavku.

33' Arino i David Balaguer pogađaju za izjednačenje!

31' Krenulo je drugo poluvrijeme!

30' Kraj prvog dijela! Švedska na poluvremenu protiv Španjolske u finalu Eura vodi 14:12.

30' Adrian Figueras smanjuje na 12:14.

29' Jim Gottfridson, MVP prvenstva, za 14:11.

27' Zachrisson je precizan, Švedska je ponovno na +2.

27' Sole je ponovno precizan sa sedam metara za 11:12 Švedske.

26' Nielsen četvrti put za tri razlike Švedske, ali Sole odmah vraća na -2.

24' Golčina Linusa Arnissona za 11:9 Švedske.

23' Aitor Arino. Španjolska je na 9:10.

22' Švedska ima igrača manje, a Dušebajev smanjuje na -2.

21' Ekberg sa sedam metara za 10:7 Švedske.

20' Gedeon Guardiola, rezultat je 9:7 za Švedsku.

18' Wanne vrača na +3 Švedske.

16' Sole smanjuje na -1, ali Mattias Zachrisson ponovno pogađa za dva razlike Švedske (8:6).

15' Evo Španjolaca nakon šest minuta bez pogodaka, Entrerrios pogađa za 5:7.

15' Mikael Appelgren ima već 6 obrana i na 60 je posto obrana!

12' Wanne iz kontre za 7:4, Max Darj je odmah potom imaš šansu za 8:4, ali je iz mrtve situacije pogodio gredu.

11' Hampus Wanne, Švedska je prvi puta na dva razlike!

11' Jim Gottfridsson, Švedska vodi 5:4.

10' Eduardo Gurbindo za 4:4.

9' Prvo vodstvo Švedske! Nielsenov treći pogodak za 4:3.

6' Nielsen 3:3.

5' Ferran Sole sa sedam metara. Novo vodstvo Španjolske.

4' Jesper Nielsen, novo izjednačenje!

3' Raul Entrerrios, 2:1 za Španjolsku.

2' Ekberg odmah za 1:1.

1' Valero Rivera otvara finale pogotkom za vodstvo Španjolske!

***

20:26 Prva se intonira španjolska himna, sljedeća će biti švedska.

20:25 Švedska i Španjolska dvije su reprezentacije s najboljim postotkom obrana na turniru.

22:23 I Švedskoj i Španjolskoj ovoj je peto finale Europskog prvenstva. No, Švedska je sva četiri puta slavila, a Španjolska sva četiri puta izgubila. Osim četiri sebra, Španjolska ima i dvije bronce, a večeras se nada osvojiti prvo zlato.

20:20 Iako je Švedska na turniru izgubila tri utakmice, pobjeđivala je one ključne, protiv Hrvatske i Danske u polufinalu i dobili su priliku igranja za Zlato. Španjolska je na turniru izgubila dva susreta, protiv Danske (22:25) i Slovenije (26:31)

20:18 Francuska je osvojila brončanu medalju svladavši Dansku u borbi za treće mjesto s 32:29. Izvještaj s utakmice pročitajte OVDJE.

20:15 Dobra večer! Još malo i kreće veliko finale Europskog prvenstva u Hrvatskoj! Spektakl između Švedske i Španjolske u zagrebačkoj Areni počinje u 20:30.