
Prvi nositelj i dvostruki branitelj naslova šokirao organizatore uoči prvog meča: “Mrzim odustajanje”
Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 24.06.26. | 15:53
Amerikanac Taylor Fritz povukao se s turnira u Eastbourneu kako bi osigurao maksimalnu spremnost za Wimbledon
Sedmi tenisač svijeta Amerikanac Taylor Fritz objavio je u srijedu da se povlači s ATP turnira na travi u Eastbourneu, gdje je bio prvi nositelj, kako bi si dao "najbolje šanse da bude 100 posto spreman za Grand Slam u Wimbledonu koji počinje u ponedjeljak.
Fritz, dvostruki branitelj naslova u Eastbourneu i nedavni finalist turnira na travi u Stuttgartu i Halleu, trebao je odigrati svoj prvi meč u srijedu protiv kvalifikanta Britanca Jana Choinskog (ATP-106.). U ždrijebu ga je zamijenio još jedan Britanac, Felix Gill, 220. na svjetskoj rang listi.
Nakon što se u utorak Brazilac Joao Fonseca (27. na svjetskoj rang listi) povukao zbog ozljede desnog ramena, turnir u Eastbourneu u dva dana ostao je bez dva prva nositelja.
Oprez zbog ranijih problema s koljenom
Iako Fritz, 28-godišnji polufinalist Wimbledona, nije naveo konkretnu novu ozljedu kao razlog odustajanja od Eastbournea, uzeo je pauzu od turneje između kraja ožujka i sredine svibnja kako bi liječio tendinitis u koljenu.
"Mrzim odustajanje. Ali s brzim približavanjem Wimbledona, moram donijeti odluku koja mi daje najbolje šanse da budem 100 posto spreman na travi All England Cluba", naglasio je Fritz na svom Instagram računu.
(Hina)

.png.webp)






