Norveška nije dopustila iznenađenje protiv Srbije

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 18.01.18. | 19:48

Počeo je drugi krug Europskog prvenstva u rukometu.

Hrvatska večeras igra svoju prvu utakmicu grupe I protiv Bjelorusije, a kao zagrijavanje za tu utakmicu poslužio je ogled između Norveške i Srbije koji je očekivano otišao na stranu skandinavske momčadi (32:27).

Srbija se dobro držala u prvom poluvremenu. Nije dozvolila Norveškoj da se odvoji, a propustila je nekoliko svojih prilika da postavi bolji rezultat od 17:17 s koliko se otišlo na poluvrijeme.

Srpske nade su se ugasile u prvih 6-7 minuta drugog dijela. Norvežani su napravili seriju 5:1 te se odvojili na 22:18, a nakon toga su rutinski održavali prednost i došli do prve pobjede u drugom dijelu natjecanja.

Najefikasniji igrači Norveške bili su Sagosen i Bjornsen s 8 golova. Jondal je dodao 4, a Myrhol, Tonnesen i O'Sullivan po 3. Kod Srbije najefikasniji su bili Šešum i Beljanski s po 5 golova. Dukić i Nenadić su dodali po 4, a Zelenović 3.