Marko Prpic/PIXSELL

Barbara Matić osvojila je zlato na Europskom prvenstvu u Zagrebu

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 26.04.24. | 19:55

Veliko slavlje u zagrebačkoj Areni

Najbolja hrvatska džudašica i dvostruka svjetska prvakinja Barbara Matić osvojila je svoju prvu zlatnu medalju na europskim prvenstvima pobijedivši u zagrebačkoj Areni u finalu kategorije do 70 kg Grkinju Elisavet Teltsidou.

Za 29-godišnju Splićanku ovo je ukupno četvrto odličje s kontinentalnih natjecanja u seniorskoj konkurenciji, a do sada je imala tri bronce.

Uspjeh hrvatskih džudašica pred domaćim navijačima upotpunila je Samoborka Lara Cvjetko koja je u istoj kategoriji osvojila brončano odličje, a do njega je došla bez borbe, jer je Njemica Miriam Butkereit morala predati dvoboj za broncu zbog ozljede.

Nažalost, bez brončane medalje je ostala Katarina Krišto u kategoriji do 63 kg. U borbi za broncu pobijedila ju je Talijanka Savita Russo nakon gotovo osam minuta iscrpljujuće borbe.