Zagreb povezao dvije pobjede - 'Pjesnici' demolirali Istru 1961 u Puli

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 23.04.16. | 17:09

Dugo je Zagreb bio samo na jednoj prvenstvenoj pobjedi, a onda su spojili dva uzastopna slavlja.

Teoretski se Zagreb još uvijek može spasiti direktnog ispadanja iz Prve HNL. Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, a današnjim slavljem u Puli smanjili su zaostatak za Istrom 1961 na 'samo' šest bodova.

Domaćini su sada u teškoj situaciji. Nadali su se kako bi se pobjedom protiv Zagreba mogli približiti Osijeku koji drži 8. poziciju, a doživjeli su pravi debakl koji im dovodi u pitanje i kvalifikacije za ostanak u Prvoj HNL. Zagreb ih je pobijedio s uvjerljivih 4:1.

Pitanje pobjednika je rješeno već nakon prvih 45 minuta. U tom razdoblju je Zagreb postigao tri gola, pa se drugo poluvrijeme igralo samo kako bi se dobio konačan rezultat. Na kraju su u nastavku obje momčadi dale po jedan gol.