REUTERS/Albert Gea

VIDEO/FOTO Visca El Barça: Blaugrani naslov prvaka La Lige!

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 14.05.23. | 23:09

Četiri kola prije kraja imaju nedostižnih 14 bodova prednosti nad Real Madridom

Nogometaši Barcelone osigurali su 27. naslov španjolskog prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili gradskog suparnika Espanyol sa 4-2.

Barca sada četiri kola prije kraja ima nedostižnih 14 bodova više od najvećeg rivala Real Madrida i može početi slaviti 27 titulu prvaka. Kraljevski klub je još uvijek rekorder sa 35 naslova španjolskog prvaka.

Barca je sav posao protiv gradskog suparnika obavila u prvom poluvremenu postigavši tri gola. Dva puta je bio strijelac Robert Lewandowski (11., 40.), a jedan gol je zabio Alejandro Balde (20.). U nastavku susreta Jules Kounde je u 53. minuti povećao na 4-0. Espanyol je do kraja susreta ublažio poraz golovima Javia Puada (73.) i Joselua (90+3.).

Sve golove s utakmice pogledajte OVDJE (Arenasport)

Osim što je osigurala titulu, Barca je ovom pobjedom još bliže gurnula gradskog suparnika prema La Ligi 2. Espanyol trenutačno drži 19. mjesto sa 31 bodom, četiri manje od zone spasa.