REUTERS/Fabian Bimmer

VIDEO Werder sve bliže europskim mjestima, Köln ne može iz ponora

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 16.02.24. | 22:16

Werder je slavio minimalnim rezultatom i upisao prvu pobjedu u Kölnu od 2005. godine

Werder Bremen je osigurao pobjedu od 1-0 nad Kölnom, koji se mučio, zgrabivši sva tri boda zahvaljujući golu Justina Njinmaha u 70. minuti susreta. Ovo je njihova prva pobjeda na Rhein Energie Stadionu od 2005. Prvo poluvrijeme bilo je čisto dosadno nadmudrivanje. Unatoč nedavnoj formi Bremena, u početku su se mučili, ali su konačno zaprijetili sredinom drugog poluvremena preko Duckscha i Stagea, a obojicu je zaustavio impresivni Schwäbe.

Gol pogledajte OVDJE (Sportklub).

Činilo se da je utakmica suđena za neriješeno, ali 20 minuta do kraja, Njinmah je dočekao Weiserov centaršut s odličnom završnicom, dovodeći Bremen u vodstvo. Nevjerojatno, Köln je zamalo odmah izjednačio, ali Friedl je izbacio loptu s linije gola.

Njinmahov udarac, zajedno s Bremenovim obrambenim junaštvom, zapečatio je njihovu petu uzastopnu gostujuću pobjedu u Bundesligi i progurao ih među sedam najboljih. Köln je, u međuvremenu, ostao u zoni ispadanja i mogla bi mu se razlika i povećati ako Union Berlin pobijedi u nadolazećoj utakmici.