Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 01.10.15. | 21:00

Odigrane su prve utakmice drugog kola Europske lige u kojima nije bilo previše iznenađenja.

Uzbudljiv susret su u Kneževini odradili Monaco i Tottenham. Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić je u 35. minuti primio pogodak i gosti su pogotkom Lamela vodili 1:0 sve do posljednjih deset minuta.

Tada je Monaco uspio zatresti mrežu 'Spursa' i izjednačiti, a strijelac je bio El Shaarawy u 81. minuti, koji je u igru ušao u 60. minuti umjesto Lemara.

Drugi hrvatski nogometaš u redovima momčadi iz Kneževine Mario Pašalić nije ulazio u igru.

Uvjerljiva je bila Fiorentina naših Milana Badelja, Nikole Kalinića i Ante Rebića, koja je s 4:0 nadigrala Belenenses i tako ubilježila prvo slavlje u skupini. Rebić je igrao do 81. minute, Badelj je ušao na teren u 60. minuti i asistirao je za četvrti pogodak 'Viola' u samoj završnici utakmice Rossiju, a Kalinić je ostao na klupi. Treći pogodak za goste u Lisabonu je zabio bivši igrač Dinama Tonel, u vlastitu mrežu u 83. minuti.

Jednu od najboljih utakmica u karijeri odigrao je Di Santo, koji je zabio hat-trick u 4:0 slavlju svog Schalkea nad grčkim Asterasom, postigavši sva tri gola u razmaku od manje od 16 minuta. Lazio je u derbiju u Rimu iskoristio nervozu St. Etiennea, kojeg je svladao s 3:2, a gosti su susret završili s devetoricom igrača.

Partizan je s 3:1 bio bolji na gostovanju kod Augsburga uz dva gola Živkovića i tako ubilježio drugu pobjedu u Europskoj ligi, Basel je s 2:0 svladao Lech, Dnjipro je s 1:0 svladao Rosenborg, a strijelac za pobjedu ukrajinske momčadi, za koju je do 72. minute igrao Ivan Tomečak je u 80. minuti bio Seleznyov. Anderlecht je poražen od Qarabaga s 1:0, a Bešiktaš i Sporting su podijelili bodove odigravši 1:1.

Lokomotiv našeg Vedrana Ćorluke je u Moskvi pobijedio albanski Skenderbeu s 2:0 golovima Baye Niassea (35) i Aleksandera Samedova (73). Vedran Ćorluka je kao kapetan odigrao cijeli susret za moskovski sastav, a svih 90 minuta upisao je i Marko Radas za goste.

Europska liga, 2. kolo, rezultati:

Alkmaar - Athletic Bilbao 2:1 (Henriksen 55', Boveda 65' AG/Aduriz 75')
Augsburg - Partizan 1:3 (Bobadilla 57'/Živković 31', 62', Dong-Won AG 54')
Basel - Lech 2:0 (Bjarnason 55', Embolo 90')
Belenenses - Fiorentina 0:4 (Astori 18', Babacar 45+1', Tonel AG 83', Rossi 90')
Bešiktaš - Sporting 1:1 (Tore 61'/Ruiz 16')
Lazio - St. Etienne 3:2 (Onazi 22', Hoedt 48', Biglia 80'/Sall 6', Monnet-Paquet 84')
Lokomotiv - Skenderbeu 2:0 (Niasse 35', Samedov 73')
Monaco - Tottenham 1:1 (El-Shaarawy/Lamela 35')
Qarabag - Anderlecht 1:0 (Richard 36')
Rosenborg - Dnjipro 0:1 (Seleznyov 80')
Schalke - Asteras 4:0 (Di Santo 28', 37', 44', Huntelaar 84')
Sparta Prag - APOEL 2:0 (Fatai 24', Brabec 60')