Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 22.05.16. | 21:11

Braga je pobijedila Porto nakon izvođenja jedanaesteraca.

Pedeset je godina Braga čekala na svoj drugi domaći trofej u povijesti. Nakon točno pola stoljeća ponovili su ono što je napravila generacija 1965./66. – osvojili Kup Portugala.

U finalu protiv favoriziranog Porta, Braga je dugo imala utakmicu pod kontrolom. U 12. minuti u vodstvo ih je doveo Fonte, a na 2:0 povisio Josue u 58. minuti. Samo 3 minute kasnije Silva vraća na minimalni zaostatak, ali usprkos pritisku Porto nije uspio doći do drugog pogotka sve do sudačke nadoknade utakmice. Tada je Silva 'škaricama' izjednačio rezultat te je utakmica otišla u produžetke.

Nakon dodatnih 30 minuta pogodaka i pobjednika nije bilo pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Tu se junakom pokazao Bragin vratar Marafona koji je obranio udarce Herrere i Pereire. Svi igrači Brage bili su precizni pa je veliko slavlje koje se čekalo 50 godina moglo započeti…