Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 24.11.14. | 14:06

Ricardo Kishna je junak Ajaxa. Ovaj 19-godišnjak oduševio je svojim potezima na utakmici protiv Heerenveena.

Nisu dobro Ajaxovci otvorili ovu utakmicu. Gosti su poveli u 18. minuti preko Slagveera, ali se isti igrač od junaka Heerenveena pretvorio u tragičara. Naime, do kraja prvog poluvremena on je dobio dva žuta kartona pa su gosti ostali s igračem više što su u drugih 45 minuta i iskoristili te postigli četiri gola. No, nisu lako došli ni do tih golova. Prvoga je u svoju mrežu pospremio gostujući igrač Sinkgraven, a tek u 72. je Ajax došao u vodstvo. Kada se to dogodilo, onda se i otvorilo njihovim igračima te su do kraja utakmice postigli još dva gola.

Jedan od junaka utakmice svakako je Ricardo Kishna koji je u igru ušao u 63. minuti te odmah donio živost u redovima svoje momčadi, a postigao je i treći gol za Ajax. No, potez kojim je potpuno oduševio nizozemsku javnost Kishna je izveo u 83. minuti kada je napravio sjajan dribling – petom je loptu provukao kroz noge gostujućeg desnog bočnog igrača Marza. Potez kakav se rijetko viđa na travnjacima.

Ajax je ovom pobjedom došao na 29 boda i približio se PSV-u na samo dva boda zaostatka. Momčad iz Eindhovena odigrala je tek 1:1 u Groningenu i tako ljutim rivalima 'dozvolila' da im se primaknu na tablici.

Twente je zadržao treće mjesto pobjedom kod Zwollea, a odmah do njega je Feyenoord koji je slavio protiv Dordrechta.

Što se tiče hrvatskih nogometaša, Stipe Perica je za svoju Bredu ušao u 72. minuti utakmice, a Dario Vujičević (Heracles) i Robert Murić (Ajax) nisu bili u konkurenciji za svoje momčadi.

EREDIVISIE, 13. KOLO:

Go Ahead Eagles – Breda 2:0 (Reimerink 12', Schalk 27')
Alkmaar – Vitesse 1:0 (Johannson 14')
Feyenoord – Dordrecht 2:0 (Toornstra 86', 90')
Willem II – Excelsior 1:1 (Armenteros 67'/Van Weert 64')
Ajax – Heerenveen 4:1 (Sinkgraven 66'-ag, El-Ghazi 72', Kishna 73', Milik 84'-11m/Slagveer 18')
Groningen – PSV 1:1 (De Leeuw 83'/De Jong 57')
Zwolle – Twente 1:2 (Thomas 28'/Castaignos 39', 80')
Heracles – Den Haag 3:1 (Tannane 32', 45', Bruns 43'/Gehrt 9')
Utrecht – Cambuur 1:3 (Boymans 24'-11m/Barto 38', Ogbeche 83', Meleg 89')

(Foto: Screenshot)