REUTERS/Alberto Lingria

VIDEO Spektakl u Rimu: Dva preokreta, čudesni Thuram i prvi poraz za De Rossija!

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 10.02.24. | 20:21

Nerazzurri su ovim slavljem poslali jasnu poruku – ove sezone ni ne pomišljaju na ništa manje od naslova prvaka!

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva, Inter, u susretu je 24. kola Serie A kao gost preokretom je svladao Romu sa 4-2 .

Inter je poveo golom Acerbija (17.) glavom, a do odmora je Roma s dva pogotka stigla do preokreta, prvo je Mancini (28.) glavom ubacio loptu u mrežu za 1-1, a onda je El Shaarawy (45.) fantastičnim udarcem u sam gornji desni kut po drugi put svladao Sommera.

Sve pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Arena Sport)

No, početkom nastavka Inter je s dva gola vratio prednost, prvo je Thuram (49.) iz blizine zatresao suparničku mrežu, a odlični je Francuz bio zaslužan i za treći gol svoje momčadi jer je pod njegovim pritiskom Angelino (56.-ag) atraktivno u vlastita vrata proslijedio ubačaj Mhitarjana. Konačni rezultat je iz protunapada u sudačkoj nadoknadi postavio Bastoni (90+3.).

Vodeći Inter sada ima 60 bodova, sedam više od drugog Juventusa, dok je Roma peta sa 38 bodova.

Spomenimo kako su u posljednjoj utakmici na današnjem rasporedu Sassuolo i Torino odigrali 1-1.

Oba pogotka na utakmici vidjeli smo u samom otavaranju utakmice. Domaćina je u vodstvo doveo Pinamonti (5.), dok je za Torino četiri minute kasnije precizan bio Zapata.

Erlić je kod domaćina u igri bio do 90+5. minute, dok je Vlašić kod gostiju na terenu bio cijelu utakmicu.

S ovim remijem obje su momčadi ostale na svojim dosadašnjim pozicijama, Torino na 10. mjestu, a Sassuolo na 16..