Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 05.11.15. | 23:23

Odigrane su i posljednje utakmice četvrtog kola Europske lige.

Fiorentina je s 2:0 slavila protiv Lecha zahvaljujući dva gola Iličića. Za 'Viole' je Nikola Kalinić u igru ušao u 63. minuti, a Milan Badelj u 79. minuti.

Najuvjerljivija momčad večeri bio je Athtletic Bilbao koji je s 5:1 torpedirao Partizan, a u također vrlo efikasnom drugom dvoboju ove skupine L, Augsburg je s 4:1 svladao AZ Alkmaar.

Lazio je slavio 2:0 protiv Rosenborga, a St. Etienne je s 3:0 bio uvjerljiv protiv Dnjipra za koji je Ivan Tomečak igrao do 63. minute. Albanski Skenderbeu je istim rezultatom svladao Sporting i pobrinuo se za pravu senzaciju povijesnom pobjedom. To je prva pobjeda albanskog kluba u povijesti u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja.

Tottenham je tri minute prije kraja uspio doći do pobjede protiv Anderlechta. Za 2:1 slavlje 'Spursa' zabio je Dembele u 87. minuti sjajnim pogotkom.

Sparta i Schalke su podijelili bodove odigravši, dok je Asteras bio bolji od APOEL-a 2:0.

Europska liga, rezultati, četvrto kolo:

Skupina G:

Rosenborg - Lazio 0:2 (Đorđević 9', 29')
St.Etienne - Dnjipro 3:0 (Monnet-Paquet 38', Berić 52', Hamouma 65')

Poredak: Lazio 10, St.Etienne 7, Dnjipro 4, Rosenborg 1.

Skupina H:

Skenderbeu - Sporting 3:0 (Lilaj 14', 19' 11m, Nimaga 56')

Poredak: Lokomotiv 8, Bešiktaš 6, Sporting 4, Skenderbeu 3.

Skupina I:

Belenenses - Basel 0:2 (Janko 45+1' 11m, Embolo 64')
Lech - Fiorentina 0:2 (Iličić 42', 83')

Poredak: Basel 9, Fiorentina 6, Lech 4, Belenenses 4.

Skupina J:

Tottenham - Anderlecht 2:1 (Kane 29', Dembele 87'/Ezekiel 72')

Poredak: Tottenham 7, Monaco 6, Anderlecht 4, Qarabag 4,

Skupina K:

Sparta - Schalke 1:1 (Lafata 6'/Geis 20' 11m)
Asteras - APOEL 2:0 (Bertoglio 2'/Giannou 45+1')

Poredak: Schalke 8, Sparta 6, Asteras 4, APOEL 3.

Skupina L:

Augsburg - AZ Alkmaar 4:1 (Bobadilla 24', 33', 74', Ji Dong-Won 66'/Janssen 45+1')
Athletic Bilbao - Partizan 5:1 (Williams 15', 19', Benat 40', Aduriz 71', Elustondo 81'/Oumarou 17')

Poredak: Athletic Bilbao 9, Augsburg 6, Partizan 6, Alkmaar 3.

APOELAsterasSchalkeSparta PragAnderlechtTottenhamFiorentinaFC BaselBelenensesSporting LisabonSkenderbeuDnjiproSt. EtienneRosenborgLazioEuropska liga