Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 20:37

Uspjesi gostujućih momčadi i dva nesvakidašnja poteza obilježila su današnja utakmice Serie A.

U šest danas odigranih utakmica niti jedan domaćin nije došao do tri boda. Tek su Chievo i Parma uspjeli doći do remija, a u svim ostalim utakmicama slavili su gosti i to uz veliki broj golova. Ukupno su gledatelji vidjeli 28 golova što je nevjerojatni prosjek od 4,67 golova po utakmici.

Na travnjaku su bila i pet Hrvata. Jajalo je asistirao za gol Rigonija u 68. minuti utakmice između Palerma i Atalante, a iz igre je izašao 9 minuta kasnije. Vrsaljko, Badelj i Strinić su odigrali po 90 minuta za Sassuolo, Fiorentinu i Napoli dok Bubnjić i Perica nisu igrali za Udinese.

Jedan od najljepših poteza cijelog vikenda dogodio se na utakmici između Cesene i Sassuola kada je domaći igrač Brienza sjajnom varkom prevario gostujućeg igrača Pelusa. Podsjetilo je to na sada već čuveni dvoboj Messija i Boatenga, ali ovo se ipak dogodilo na 'manjoj' sceni.

Autor drugog poteza za pamćenje je srpski golman Vlada Avramov koji je poželio glumiti Manuela Neuera te driblati u svojem šesnaestercu, ali je izgubio loptu te srušio protivničkog igrača, skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton. Sreća po njega da je Belotti promašio jedanaesterac te je Atalanta ipak osvojila tri boda...

Serie A, 35. kolo:

Chievo – Verona 2:2 (Paloschi 9', Pellissier 40'-11m/Gomez 20', Toni 26')
Cesena – Sassuolo 2:3 (Defrel 15', Brienza 29'/Zaza 48', Taider 51', Missiroli 69')
Palermo – Atalanta 2:3 (Vazquez 43', Rigoni 68'/Baselli 6', Anđelković 17'-ag, Gomez 51')
Udinese – Sampdoria 1:4 (Di Natale 87'-11m/Soriano 25', 62', Acquah 80', Duncan 89')
Empoli – Fiorentina 2:3 (Saponara 27', Mcedlidze 77'/Ilicić 4', 68', Salah 57')
Parma – Napoli 2:2 (Palladino 9', Jorquera 33'/Gabbiadini 28', Mertens 72')