REUTERS/Pedro Nunes

VIDEO Roko Šimić došao do prvijenca u Ligi prvaka, Rakitić asistirao!

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 20.09.23. | 21:30

Hrvati su danas, očito, ‘on fire’!

U svojem četvrtom nastupu, ali zato prvom startu, u Ligi prvaka, Roko Šimić došao je do svojeg prvijenca u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju. Njegov Red Bull Salzburg večeras gostuje u Lisabonu gdje ih je ugostila Benfica, a hrvatski napadač je svoj prvijenac zabio u 15.minuti utakmice s bijele točke.

Inače, samo u prvih 15 minuta utakmice vidjeli smo jedan promašen kazneni udarac (Konate, 3.minuta, Red Bull Salzburg), crveni karton (Silva, 13.minuta, Benfica) te realizirani kazneni udarac (Šimić, 15.minuta, Red Bull Salzburg).

Valja naglasiti kako je kod Benfice u vrhu napada Petar Musa, dok je Luka Sučić kod gostiju utakmicu započeo na klupi.

Pogodak Šimića pogledajte OVDJE (Arenasport)

U ogledu Seville i Lensa domaćin je do vodstva došao u 9.minuti kad je precizan bio Ocampos. Argentincu je to bio treći pogodak u Ligi prvaka, a za njega mu je asistirao Ivan Rakitić.

Pogodak Ocamposa, a asistenciju Rakitića iz udarca iz kuta, pogledajte OVDJE (Arenasport)

Spomenimo kako je nakon prvih pola sata igre u Lisabonu i dalje 0-1 na semaforu, dok je Lens u 24.minuti uspio izjednačiti preko Fuginija.