Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 04.01.17. | 21:39

Odigrane su dvije današnje prve utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja.

Real Sociedad je kod kuće s 3:1 bio bolji od Villarreala, dok u utakmici AlcorconCordoba nije bilo golova.

Real Sociedad je već praktički nakon prvog dvoboja osmine finala španjolskog Kupa kralja riješio pitanje prolaza. Baski su pred svojim navijačima lako svladali 'Žutu podmornicu' i osigurali prednost uoči uzvrata na Madrigalu za tjedan dana.

Najveće zasluge idu napadaču Mikelu Oyarzabalu, koji se prvi u 17. minuti istaknuo asistencijom Brazilcu Willian Joseu, a onda je u 72. minuti zakucao loptu pod prečku nemoćnog gostujućeg golmana.

U 33. minuti je nakon velike pogreške obrane 'Žute podmornice' na 2:0 povisio Vela, a u 77. minuti je teži poraz lijepim pogotkom ublažio Trigueros. Villarreal će tako u uzvratu morati hvatati dva gola zaostatka.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x57dzr6" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x57dzr6_real-sociedad-3-1-villarreal-all-goals-highlights-04-01-2017_sport" target="_blank">Real Sociedad 3-1 Villarreal - All Goals...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mogli-" target="_blank">mogli-</a></i>

Kup kralja, osmina finala, prve utakmice:

Alcorcon – Cordoba 0:0
Real Sociedad – Villarreal 3:1 (Willian Jose 17', Vela 33', Oyarzabal 72'/Trigueros 77')