Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 21.05.17. | 21:54

Nogometaši Real Madrida osvojili su naslov prvaka Španjolske!

Posljednje 38. kolo španjolskog prvenstva odlučivalo je o osvajaču naslova Primere, a trofej je otišao u ruke Real Madridu. 'Kraljevići' su uoči posljednjeg kola imali tri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu i večeras su gostujućim slavljem nad Malagom od 2:0, sačuvali tri boda razlike i osvojili naslov. Cristiano Ronaldo je domaćine načeo već u drugoj minuti, a Karim Benzema je u 55. minuti zgotovio posao.

Luka Modrić je igrao od prve minute za novog španjolskog prvaka, dok je Mateo Kovačić u igru ušao u 66. minuti umjesto Casemira.

Real je 33. put prvak Španjolske, osvojivši 93 boda ove sezone. Drugoplasirana Barcelona ima 90. Treći Atletico Madrid 78. 'Kraljevi' su posljednji put naslov u Primeri osvojili u sezoni 2011/2012, nakon toga je naslov triput osvajala Barcelona (2012/2013, 2014/2015 i 2015/2016), a jednom Atletico Madrid (2013/2014). Real podsjetimo, ima priliku osvojiti još jedan veliki trofej ove sezone, budući da u finalu Lige prvaka igra protiv Juventusa početkom lipnja.

Barcelona je preokretom svladala Eibar sa 4:2, ali to nije bilo dovoljno jer je Kataloncima trebao kiks Reala u posljednjem kolu. Inui je šokirao Barcelonu u sedmoj i 61. minuti, a onda je uslijedio preokret Barcelone. Prvo je Junca u 63. minuti zabio autogol, pa je Lionel Messi promašio penal, a onda je Luis Suarez u 73. minuti zabio za izjednačenje. Argentinac se iskupio u 76. minuti kada je bio siguran s bijele točke za 3:2, a u sudačkoj nadoknadi je zabio četvrti pogodak Barcelone za pobjednički oproštaj od ovosezonske Primere. Ivan Rakitić je za domaćine igrao do 71. minute.

Barcelona vs Eibar 3-2 All Goals  21-5-2017  HD by gashiylli223

Primera, 38. kolo, rezultati:

Barcelona - Eibar 4:2 (Junca 63' AG, Suarez 73', Messi 76' 11m, 90+2'/Inui 7', 61')
Malaga - Real Madrid 0:2 (Ronaldo 2', Benzema 55')