Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 02.04.17. | 22:30

Barcelona je malo teže od očekivanog probila Granadu...

Nakon što je madridski Real danas s lakoćom svladao Alaves (3:0), slično se očekivalo i od Barcelone na gostovanju kod Granade, koja je praktički jednom nogom u drugoj ligi.

Nakon što su gosti zaprijetili preko grede Alcacera u 24. i prigode Suareza u 27. minuti, Barcelona je povela u 44. minuti kada je Suarez kapitalizirao asistenciju Jordi Albe, zabivši za 1:0. Međutim, to vodstvo nije trajalo dugo, jer je već početkom drugog dijela, u 50. minuti Granada iznenađujuće došla do poravnanja preko Jeremiea Boge.

No iznenađenje su spriječili Alcacer u 64. minuti i naš Ivan Rakitić, koji je lijepo pogodio u 83. minuti utakmice. Pokupio je jednu loptu koja je pobjegla Suarezu i odlično je s ruba šesnaesterca plasirao u malu mrežicu Ochoinog gola za 1:3 Barcelone! Iako se naknadno gol pripisao kao autogol Sauniera, jasno je da je njegov arhitekt naš Raketa.

Četvrti pogodak postigao je Neymar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona se ovom pobjedom primakla na dva boda zaostatka za Realom, ali s utakmicom više. Trećeplasirani Atletico ima osam bodova manje.

(Foto: screenshot)